5 האלמנטים של סין, הפנטגרם והפנטגון המשפיעים!

5 האלמנטים של סין, הפנטגרם והפנטגון המשפיעים!

ינואר 19, 2022 0 By admin

מזרח ומערב

ה'וושינג' הסיני או 5 היסודות קודמים במידה ניכרת למקביליהם המערביים, הקשורים, למשל, לקיסר הצהוב (בערך 2,900 לפני הספירה). ל'ארבעת היסודות של החכמים' (אדמה, אוויר, אש ומים) המוכרים למערב יש קשרים לסוקרטס, אריסטו, אפלטון ופילוסופים יוונים קלאסיים אחרים, ששגשגו בסביבות 500 לפני הספירה. ששת היסודות של המסורת הוודית ההודית, הנובעים מה'פנצ'קרמה' (5 אלמנטים המקושרים ביניהם על ידי 'רוח' כדי ליצור 6) מקורם באופן דומה מאוחר יותר, אך משקפים את ההשפעה הסינית בצורה ברורה יותר במבנה שלהם.

המקורות הסיניים המשפיעים הללו גרמו ליצירתם המאוחרת של סטים אחרים במקומות אחרים, והשפעתם נעה מערבה דרך דרכי המשי הישנות אל אסיה הקטנה ובסופו של דבר, אירופה או מזרחה אל הודו ומעבר לה.

מחזור פרודוקטיבי של 5 אלמנטים

במחזור ה'פרודוקטיבי' שלהם: כדור הארץ מייצר מתכת, שמייצרת מים, שמייצרת עץ; זה מייצר אש, כאשר הוא כיבוי זה מייצר את כדור הארץ (אפר) והמחזור מתחיל מייצר פנימה מחדש. כל אלמנט מתאים לאחד מחמשת האיברים הפנימיים העיקריים: טחול, ריאות, כליות, כבד ולב, ברצף שלמעלה, המיוצג בדרך כלל באמצעות פנטגון. אלה הם המוקד העיקרי של 5 אלמנטים פנימיים צ'יגונג.

מחזור הרס של 5 אלמנטים

יחסי הגומלין הפנימיים בצורת כוכב של חמשת היסודות, המיוצגים על ידי הפנטגרם, הדומים לדמות אנושית זקופה עם זרועות מושטות, מתארים את המחזור ה"הרסני" שלהם. כל אלמנט במקום לתמוך/לייצר את הבא הורס/מחסל את הבא-אבל-אחד (1). עץ 'הורס את כדור הארץ' (מכסה/קוברת אותו מתחת לצמחייה ומפיק חומרי הזנה). כדור הארץ הורס מים על ידי הגבלת/תעלת חופש התנועה שלהם, וכו'. seq.

צ'י 'שאר' מעופש מסולק ברמה זו, באמצעות נשימות החוצה ונשימת עור, למשל. צ'יגונג חיצוני מתמקד ברמות אלו.

מפגשים מערביים שטחיים עם סין, עד היום, חסרים הבנה של צ'י, צ'יגונג ואזורים קשורים כמו קונג פו (2) ופנג שואי, הקשורים קשר בל יינתק ל-5 מחזורי היסודות. לפיכך, הדמויות של הפנטגון והפנטגרם יובאו למערב וניחנו במשמעות 'קסם' על ידי האלכימאים של ימי הביניים (המשלבים את ארבעת היסודות) בדרכים שאינן קשורות לחלוטין למשמעות ה'אמיתית' המקורית שלהן. הקישורים של 5 האלמנטים לדמויות בנות 5 צדדים אלה הם ללא ספק מקוריים וטבעיים.

חיות ואלמנטים

כל שנת חיה של מחזורי הגנזי הסיניים החוזרים על 12 השנים מלווה באחד מ-5 כ'אלמנט שנתי', מה שממתן את השפעותיו. אלמנטים מתבטאים במשך שנתיים רצופות בצורת יאנג ואז יין. זה מייצר מחזור מקביל של 10 שנים, שתחילתו מיוחסת גם לקיסר הצהוב-2012 היא שנת 4710 לפי שני המחזורים. זה, אגב, חושף את הדיוק הבסיסי של הרשומות ההיסטוריות והכתבים הסיניים – כאשר ניתן לאשר תאריכי 'תור' של מספר, בעלי חיים ואלמנטים אמיתיים!

אנשים, עם חיות שנה לפי תאריך לידה, בתוספת ייחוס אלמנטלי שנגזר באופן דומה, נתונים להשפעות המשתנות של אלה ככל שהזמן מתקדם. 5 יסודות צ'י קונג, הפועלים בהרמוניה עם כוחות כאלה, מאפשר לאנשים לשפר את בריאותם ולהשיג אריכות ימים. ה-'Wuxing' או 5 האלמנטים משפיעים על חיינו, על הבריאות, ההון והסביבה שלנו בדרכים רבות, שכן הרפואה הסינית המסורתית (TCM), הפנג שואי, צ'יגונג והפילוסופיה הסינית מבהירים – 5 יסודות צ'י קונג מציעים תובנות חשובות לגבי פעולתם של תהליכים כאלה .

הערות והפניות

(1) ראה 'חמשת אלמנטים קסם מטריקס-צ'יגונג, פנג שואי, בריאות ואסטרולוגיה תובנות!' ( http://www.sheffieldkungfu.com ) למידע נוסף.

(2) 5 היסודות מקובלים בתור האבות של 5 החיות של שאולין קונג פו – המונח 'ווקסינג' חל על שניהם.Source by Peter Allsop