תפקיד ההורוסקופים באסטרולוגיה ההודית

תפקיד ההורוסקופים באסטרולוגיה ההודית

ינואר 26, 2022 0 By admin

מהשכלה לנישואין, מקריירה לטיולים, יש מעט מאוד שההודים לא מחליטים על סמך ההורוסקופים שלהם; אם לא תחליטו אז ההורוסקופים והתחזיות המבוססות על זה הם בעלי השפעה גדולה על מעשיהם של אנשים. לפיכך, הכרחי להבין מהו הורוסקופ וכיצד הוא עשוי. נקראת גם מפת לידה או מפת לידה, היא תרשים או מפה אסטרולוגית המייצגת את מיקומם של כוכבי לכת, שמש, ירח וכו' ברגעים רגישים בחייו של אדם, בעיקר לידה. למרות שזו ההגדרה הטכנית, בשפה המקובלת היא מתייחסת בדרך כלל לתחזיות שערך אסטרולוג על סמך המפה האסטרולוגית האמורה לגבי עתידו של האדם. זוהי תופעה ישנה שמזכירה אותה לא רק ב-Atharva-Veda (המתארת ​​את המדע שמאחורי התרשים הזה), אלא כחלק מהסיפור בכמה אפוסים כמו ה- Mahabharata ו- Ramayana. תפקידו המרכזי של הורוסקופ בהודו הוודית היה כזה שחיי הנישואין הכואבים והפרידה הסופית של רם וסיטה ברמאיאנה מוסברים על ידי ההתאמה של כל 36 הרובים (המספר האופטימלי הוא איפשהו בין 19 ל-35 מתוך סך של 36 מהם), כלומר שורש הסיפור נמצא במפת הלידה.

עדיין נותרה השאלה אם הורוסקופים הם מדעיים או לא. לא יותר מדי מהמחקר המודרני הושקע בבדיקת אמיתות הטענות שאסטרולוגים מבססים על מפות לידה. רוב הפרשנים ואפילו המתרגלים אינם יכולים לומר דבר על דיוק התחזיות ונוכחותם של מספר רב של מומחים הונאה פוגעים באמינות המספר המצומצם של מומחים העוסקים בפועל במדע זה בגישה הנכונה. בדיקות שנערכו בתנאים מבוקרים לא הצליחו למצוא מתאם כלשהו בין מיקומם של כוכבים בזמן ובמרחב לבין התנהגותו של אדם. כמו כן לפי אפקט בארנום, ניתן לבנות תיאורי אישיות שהם גנריים מספיק כדי להתאים ולספק קבוצה גדולה בו זמנית. השפעה זו שהוכחה במבחנים פסיכולוגיים, מטילה עוד יותר צל של ספק על כל הפסבדו-מדע של הורוסקופים ותחזיות אסטרולוגיות.

רוב האנשים כיום מתקשים ליישב את החשיבות ההיסטורית הזו של מפות לידה עם צל הספק שהופעת המדע המודרני הטילה על הלגיטימיות שלו. למרות זאת, אמנות חיזוי עושה עסקים טובים. רוב ערוצי הטלוויזיה מריצים תוכניות בוקר ובראנץ' שבהן פותרים בעיות של מתקשרים על סמך התרשים שלהם. לא קשה למצוא עמודות עם שורה תחתונה דומה בעיתונים ובמגזינים. אישים מפורסמים בעולם כמו Dr.Rupa Batra ו-KN Rao הופיעו אך ורק בגלל המדע הניבוי הזה.

המרכיבים העיקריים של תרשים הם:

1. יליד: האדם המדובר

2. כדור שמימי: כדור הקרנה דמיוני של גלגל המזלות, כוכבי לכת וקבוצות כוכבים

3. מישור המשווה: קו המשווה של כדור הארץ מוקרן לחלל

4. PLANE OF ECLIPTIC: מסלולים של שמש וכדור הארץ, שצולמו בנטייה של 23.5 מעלות לקו המשווה

5. מישור האופק: משיק לכדור הארץ בנקודה שבה הוא מרוכז על היליד; זה כדי לפשט את הגיאומטריה של התרשים

סיבוכים אלו בבנייה בלבד, הופכים את השגת מומחיות בתחזיות אסטרולוגיות המבוססות על התרשים, למשימה קשה מאוד. וכפי שנדון, גם אמינות המומחיות מוטלת בספק. בכל מקרה, תחזיות המבוססות על הורוסקופים כאן כדי להישאר. עם כל חוסר הוודאות שבני אדם מתמודדים איתה בחיים, נדרש קב של ידיעה מסוימת על העתיד ומה טוב יותר ממפות הלידה שלנו כדי לעשות זאת!Source by Akshita Sarkar