שלטי אסטרולוגיה של עץ קלטי

שלטי אסטרולוגיה של עץ קלטי

ינואר 23, 2022 0 By admin

אסטרולוגיה של עץ קלטי היא המערכת האסטרולוגית הנהוגה על ידי האירים הקדמונים. הוא מבוסס על מערכת סמלים קלטית עתיקה. גלגל המזלות הקלטי נלקח מאמונותיהם של הדרואידים ומבוסס על מחזורי הירח. השנה מחולקת ל-13 חודשים ירחיים, כאשר לכל חודש מוקצה עץ (הקדוש לדואידים). לכל עץ יש תכונות קסומות מיוחדות שהמסתורין הסודי שלהן מגיע מהאלפבית הקלטי העתיק, האוגרמה. הקלטים דמיינו את היקום כולו בצורת עץ, ששורשיו צמחו עמוק מתחת (באדמה) וענפיו הגיעו למעלה (לשמים). עם הזמן, האנשים הקלטים ייעדו בסופו של דבר עץ לכל אחד מ-13 שלבי הירח בלוח השנה שלהם, בהתאם לתכונותיו הקסומות. ככזה, גלגל המזלות הקלטי מבוסס על מחזורי הירח, כאשר השנה מחולקת ל-13 חודשי הירח שנקבעו על ידי הדת הדרואידית.

הדת הדרואידית התבססה בעיקר על מודעות לאנרגיות טבעיות ועל טבעיות. אנרגיות אלו זוהו עם רוחות והדרואידים הקלטים האמינו שלעצים ניתנו רוחות אלו, ששכנו בפנים, ונתפסו כתכונות של הישות העליונה. לפיכך, עצים נחשבו לישויות חיות, בעלי ידע וחוכמה אינסופיים… מייצגים באופן סמלי את מחזור החיים, המוות וההתחדשות, וקשורים באופן סמלי לשלושת מישורי הקיום: נפש, גוף ורוח. לנוצרים, הוא המחיש את הליבה המהותית של האמונה הנוצרית שבה אלוהים היה האב, הבן ורוח הקודש. עבור שתי האמונות, קשר השילוש סימל את האופן שבו שלוש המהויות הנפרדות היו קשורות זו בזו באופן חיוני.

בסך הכל, חברות קלטיות היו מבוססות על השוויון והאיזון בין הזכר לנקבה…הנשיות הדרואידיות מסומלות על ידי הרוחות שחיו בעצים הקדושים. כל סימן גלגל המזלות קלטי מתאים לעץ נתון, אות באלפבית אוגהאם, חיה שומרת, אלוהים קלטי ופריטים אחרים כגון אבני חן.

לקלטים יש מסורת ארוכה של למידה אסטרולוגית הנמשכת לתקופה הרבה לפני הנצרות והכניסה של לימוד יוונית ולטינית. כבר יותר מדי זמן מסורת ענפה ועשירה זו של אסטרולוגיה קלטית הוזנחה למרבה הצער.Source by Thomas O Donovan