שבתאי ושיווה באסטרולוגיה וודית

שבתאי ושיווה באסטרולוגיה וודית

פברואר 16, 2022 0 By admin

במסורת הוודית של הודו, השילוש הקדוש של האלים הם ברהמה הבורא, וישנו המקיים ושיווה המשמיד. שיווה, כמו קאלי היא האלוהות שמייצגת את הרס האשליה….שוללת כל דבר שמפריד בינינו לבין האמת של מי שאנחנו. בין אם במשחק האלוהי של מערכת היחסים או במחזוריות האישית של טרנספורמציה לאורך חיינו,
שיווה הוא ההורס הגדול שעוזר לנו להפוך ולהתמסר לטבע האמיתי שלנו.

בטנטרה אנו שומעים את שיווה, ואת בת זוגו שאקטי, המכונה הזוג האלוהי; האיחוד האולטימטיבי של זכר ונשי. אם נסתכל יותר לעומק, האיחוד המיני של שיווה/שאקטי הוא לא רק על מפגש של יוני ושל לינגמים עם זוג נמסטים שנזרקו לשם טוב! במסורת הוודית השבעה לינגם ויוני מסמלים את האיחוד הקדוש של ההיבטים הלא פעילים והדינמיים של התודעה. אז הרצון להיות באיחוד עם בן הזוג שלנו מייצג את הרצון הבסיסי להיות באיחוד עם האהוב או הטבע האמיתי שלנו (התודעה).

שיווה מייצגת את השקט הבלתי גלוי שממנו נובע שאקטי. לכן אנחנו רואים תמונות של קאלי עם כף רגלה על שיווה המועדת. זה לא עניין של הכפפת הגברי לנשי… זה רק מזכיר לנו את המחזה האלוהי. מתוך התודעה האלוהית הבלתי פעילה של שיווה מגיעה האנרגיה האלוהית הפעילה של שאקטי שמביאה את התודעה הזו לצורה. יחסי הגומלין האלוהיים בין שיווה/שאקטי, יין/יאנג, זכר/נקבה כולם מראה לנו שאף אחד מהם לא יכול להתקיים בלי השני.

אנו מגלמים את שבעה בחיינו כאשר אנו מתחברים לשקט ולשקט שנמצאים בלב מי שאנחנו. הממלכה של שיווה עוסקת בהוויה ולא בעשייה. שיווה מייצגת שלמות עם העצמי והנוכחות עבור אחרים ממקום של שקט מבוסס. במשחק האלוהי של זכר/נקבה, זה מה שאקטי באמת צריכה… קרקע הדממה שממנה היא יכולה ליצור. כשאדם מגלם את שיווה הוא נובע כוח פנימי, מקורקע ושקט. זה מאפשר לשאקטי, בת זוגו האלוהית, את החופש להביא את השקט הזה לצורה.

כשגבר לא מסוגל לגלם את שיווה, השאקטי שלו לא מסוגל להתמסר לו כי היא צריכה לגלם את שיווה בעצמה. זה בלב של הרבה מהסבל שמתרחש במערכות יחסים. בין אם אנחנו גברים או נקבות, הטרוסקסואלים או הומוסקסואלים אין הבדל שכן אותו משחק אלוהי בין שיווה לשאקטי, (תודעה אלוהית לא פעילה ואנרגיה אלוהית פעילה) קיים בכל צורות היחסים.

באסטרולוגיה הוודית, שיווה מיוצג על ידי כוכב הלכת שבתאי, המכונה לפעמים אדון הקארמה. שבתאי, כמו שיווה מייצג בסופו של דבר את שלילתן של הזדהויות שווא הקשורות לתחושת עצמי מוגבלת. היבטי שבתאי במפה האסטרולוגית, ברמת האישיות, מייצגים את ההטבעה העיקרית שחווינו סביב תודעת ההפרדה. ההטבעה הזו אינה מייצגת את מי שאנחנו באמת, אלא את ההזדהויות החוזות שלקחנו על עצמנו כדי להישרדות.

מכיוון שבתאי מתכתב עם הצ'אקרה הראשונה המייצגת את צרכי ההישרדות הבסיסיים, הפחד מהישרדות מופיע באופן שונה עבור כל פרט בהתאם להטבעה המוקדמת שלו ולנסיבותיו. זה יכול להתבטא כפחד להיראות, פחד מלהביע רגשות, פחד לדבר אמת, פחד לתת או לקבל אהבה, או פחד מלעשות מעשה או להתחזק. לדוגמה, ברמת האישיות, הפחד להיראות יכול למנוע מאדם באמת להאיר את האור שלו ולהעניק את המתנה שלו לכדור הארץ. אולם ברמת הנשמה, זו עשויה להיות למעשה הזדמנות ללמוד על מחיקה עצמית אמיתית או ענווה. עם זאת, האתגר הוא לראות את שבתאי או שיווה כבעלי בריתנו הרוחניים ולא כרודפנו.

כוכב הלכת שבתאי לוקח בערך 28.5 שנים להקיף את גלגל המזלות, כלומר כל שבע שנים לאחר הלידה, שבתאי (במעבר בשמים) נמצא בהיבט או יחס מרכזי למיקומו של שבתאי בלידה. ב-7, 21, 35,49 ו-63 בקירוב, שבתאי הוא מרובע (90 מעלות למיקום הלידה שלו). ב-14, 42 ו-70 בקירוב, שבתאי הוא אופוזיציה (180 מעלות למיקום הלידה שלו). ובערך 28.5- 29, ו-57-58, שבתאי הוא צמוד (0 מעלות או בצירוף מיקום הלידה שלו) הידוע גם בשם החזרת שבתאי.

מחזורי שבע שנים אלה מייצגים השלכת זיהויים כוזבים עם מושגי עצמי מכווצים או מוגבלים. למרות שהזהות שלנו נראית מוצקה (אבא, אם, בן, בת, מאהב, עובד, עשיר/עני וכו'), למעשה אף אחד מההזדהויות הללו לא מייצג את מי שאנחנו באמת. כשאנו עוברים את מחזורי שבע השנים של שבתאי/שבעה, לפעמים זה יכול להיראות כאילו משהו שאנו מעריכים או מזדהים איתו נלקח מאיתנו. אבל בדרך כלל, מה שנלקח הם זיהויים כוזבים שכבר אינם משרתים אותנו. זהו הכוח האמיתי של שבתאי ושיווה…הרס או שלילת מה שקר כדי שנוכל להיות שלמים עם הטבע האמיתי שלנו. על ידי השמדת כל אשליית הפרדה שהוטבעה בה, אנו מגלים את הטבע השיווה האמיתי שלנו, שהוא שקט, כוח ונוכחות.

הכוח של ביצוע עבודה זו בזוגיות או בשותפות מקודשת הוא שמערכות היחסים שלנו הן מראה ישיר של המצבים הפנימיים שלנו ומשקפות בדיוק את המקום שבו אנו חווים פרידה. האינטימיות העמוקה ביותר (בתוך-לי-לראות) מגיעה משיתוף שבו אנו מרגישים נפרדים עם בן הזוג שלנו…. הפגיעות שלנו, הסודות והפחדים העמוקים ביותר. כאשר אותו "בעיניי" משולב עם האינטימיות של הטנטרה כדרך של איחוד עם האלוהי, מערכת היחסים מועלת לרמה חדשה של חוויה. כאשר אנו באמת מכירים ומשתפים את האנושיות שלנו עם בן הזוג שלנו ומחבקים וחווים את האלוהות שלנו ביחד, מערכת היחסים הופכת לנתיב השינוי הגבוה ביותר האפשרי.Source by James Jarvis