עידן אסטרולוגי: כוחה הארכיטיפי של ההיסטוריה

עידן אסטרולוגי: כוחה הארכיטיפי של ההיסטוריה

ינואר 18, 2022 0 By admin

ההיסטוריה היא מה שאנחנו משאירים מאחור כשאנחנו חיים את חיינו ביחד בזמנים אקראיים וכאוטיים לכאורה. זוהי מפת דרכים לחיבור שלנו עם מימד הזמן. זה אומר לנו איך אנחנו חיים, ולאן אנחנו הולכים. אז, לאן אנחנו הולכים? היסטוריונים באמת לא יכולים לספר לנו. והדברים מתחילים להשתגע בימים אלה. עכשיו, אם נלמד את ההיסטוריה שלנו מנקודת מבט אסטרולוגית, ההיסטוריה הופכת למשהו יותר מסתם היסטוריה. מה שאנו מוצאים הוא שיש כיוון מוגדר ומשמעותי להיסטוריה. זה מתגלה בעידנים אסטרולוגיים, ועידנים אלה יכולים לספר לנו לאן אנחנו הולכים, כמו גם משהו על מי אנחנו.

ציר כדור הארץ מתנודד כשהוא מסתובב, ומשלים טלטלה אחת ב-25,920 שנים. תנודה זו נקראת קדנציה של ימי השוויון. בתוך הנדנוד הזה, ציר כדור הארץ מתקדם לאחור דרך שתים עשרה קבוצות הכוכבים האסטרולוגיות הקשורות לעידנים. כל גיל הוא בן 2160 שנים, והם מקנים להיסטוריה תכונות עוצמתיות וכיוון. בנוסף, ישנם שנים עשר תקופות בכל גיל, 180 שנים כל אחת. קיומם של העידנים הללו יוצר מצב שבו ההיסטוריה מתחילה לעבור מעידן אחד למשנהו במהלך 720 השנים האחרונות של העידן.

עידן הסרטן מתוארך בין 8640 ל-6480 לפני הספירה. הסרטן שולט בחקלאות ובחקלאות, בבתים ובית, בקהילה, בביות ובאם. המהפכה הנאוליתית, 9000 עד 6000 לפני הספירה, הייתה מהפכה בכלי אבן שסימנה את המצאת החקלאות ויצירת קהילות מיושב קבוע ברחבי העולם מסין ודרום מזרח אסיה, למזרח התיכון ועד דרום אמריקה. מבחינת תאריכים, זו התאמה מושלמת.

עידן תאומים, 6480 עד 4320 לפנה"ס, שינה כיוונים. מזל תאומים שולט בתיאום עין היד, נסיעות, אינטלקט, שפה ומסחר. בסביבות 6500 לפני הספירה צצו עשרות תעשיות מלאכה ברחבי המזרח הקרוב, כאשר אנשים ביקשו לעשות יותר עם המוח והיד שלהם. כלי החרס הומצאו בתקופה זו במזרח הקרוב, במזרח אירופה ובסין. סמליות מופשטת החליפה אמנות ייצוגית, ושפות חדשות הומצאו כדי לעזור לאנשים לדבר עם אחרים מעבר לגבולות המקומיים. השפה הפרוטו-הודו-אירופית נוצרה בשנת 5000 לפנה"ס ושורשי השפה הסינית בשנת 4800 לפנה"ס. הנסיעות הוציאו אנשים מעבר לגבולות עידן הסרטן שלהם, ורשתות מסחר ענקיות שהתפרשו על פני אלפי קילומטרים קשרו את המזרח הקרוב ואגן הים התיכון למרכז רוסיה. אותו הדבר נוצר בצפון אמריקה.

עידן מזל שור, 4320 עד 2160 לפנה"ס, היה עידן של עושר. מזל שור שולט בעושר, בנקאות, עידון, בנייה מגלית, קביעות ושלום. לאחר 4500 לפני הספירה, בני עובאיד עברו לעמק החידקל ונהר הפרת במסופוטמיה. הם המציאו כסף ובנקאות, והתעשרו מאוד. הם הפכו את הכפרים שלהם לערי שוק. האינדיקטור היחיד להתקדמות בעידן זה היה העלייה המצטברת בעושר שנאסף שנמצא באתרים ארכיאולוגיים. ככל שהעושר גדל, כך גדלו השכלולים בתרבות שהגיעו לשיא עם יצירת הציוויליזציה. מקדשים נבנו מחדש על פני מבנים ישנים יותר, וכל פעם נעשו גדולים יותר עד לתקופת השומרים וההרים העצומים מעשה ידי אדם הידועים כזיגוראטים. קברי אבן מגליטיים נבנו ברחבי אירופה משנת 4000 לפני הספירה ואילך. פירמידות מצריות נבנו לאחר 2700 לפני הספירה, וכך גם מתחמי פירמידות מגלית בפרו. העקרב מול אנרגיית המוות של מזל שור מופיע בשימוש בפירמידות המגאליות הללו כקברים למלכים שונים וטקסי ההלוויה המורכבים שלהם. טקסים דומים נמצאו בתרבות הארכאית בצפון אמריקה משנת 2700 לפני הספירה.

עידן טלה, 2160 עד 0 לפני הספירה, ראה את המצאת המלחמה. טלה שולט במלחמה, בלחימה והתגברות על אתגרים. סרגון מאכד יצר את האימפריה הצבאית הראשונה בהיסטוריה בסביבות שנת 2300 לפני הספירה במסופוטמיה. לאחר מכן גברה המלחמה בתדירות ובעוצמתה, ולאחר מכן הגיעה שורה ארוכה של אימפריות צבאיות. ההתמקדות הדתית פנתה למיתוסים חדשים של גיבורי לוחמים כמו האל הלוחם המסופוטמי מרדוך שניצח את אלת האם הנחשית הישנה יותר טיאמאת ומייסד סדר חדש בגן ​​עדן. תרבויות לוחמים המציאו מכונות וטקטיקות צבאיות חדשות, ורכבו על פני התרבויות המיושבות הוותיקות יותר, והחליפו תרבויות מטריארכליות עתיקות יותר בתרבויות פטריארכליות לוחמות חדשות יותר. הברית הישנה הנוצרית מציגה בפנינו אלוהים לוחם קנאי המוביל את צבא האנשים הנבחר שלו בכיבוש הארץ המובטחת. שמשון הרג את הפלשתים, ודוד הרג את גוליית מתקופת השור המונוליטית. שושלת שאנג בסין הקימה את השושלת הצבאית הראשונה שלה בסביבות 1800 לפני הספירה. שושלת שאנג הובסה על ידי שושלת צ'ו בשנת 1122 לפנה"ס עם הקמתה של אימפריה צבאית גדולה עוד יותר. בעולם החדש מקדשים שנבנו בעידן זה מציגים סצנות של מלחמה ולחימה על חומותיהם לכבוד דרך המלחמה הקדושה.

עידן הדגים, 0 לפנה"ס עד 2160 לספירה, היה עד לעלייתן של דתות אוניברסליות גדולות המתמקדות בטרנסצנדנטיות ובגן עדן. מזל דגים שולט בהתעלות, דת ורוחניות. זכרו שישנה תקופת מעבר של 720 שנה המובילה להופעתו של עידן חדש. המהפכה הנבואית היהודית החלה את תהליך השינוי מדת שמית מקומית לדת עולמית גדולה במהלך המאה ה-7 לפני הספירה. הטאואיזם עשה את אותו הדבר בסין בסביבות 500 לפני הספירה. הבודהא שינה באופן קיצוני את המחשבה הדתית בהודו באותו זמן. מאז שחר עידן הדגים הדת הנוצרית והאסלאם היו מוקד ההיסטוריה במערב בעוד הבודהיזם השפיע בעוצמה על המזרח. דתות אלו הפכו לקבוצות הרב-לאומיות הראשונות בעולם, שהתפשטו לגעת בכל העולם.

היום אנחנו מתקרבים לעידן מזל דלי, וכבר מרגישים את האנרגיה הנכנסת הזו. אנו יכולים לראות זאת בצורה הטובה ביותר על ידי התבוננות בתקופות של 180 שנה. הסימנים קשת, גדי ודלי מהווים נקודת שיא היסטורית של שלוש עידן שמתחילה ברנסנס, ממשיכה בעידן קלאסי, ולאחר מכן עידן מדעי. הממלכה הישנה מצרים הייתה תקופה של הישגים קלאסיים בבנייה ויישומים מתמטיים. הישגיהם לא ישוו עד לתקופת יוון הקלאסית, כ-2160 שנים מאוחר יותר. אירופה הקלאסית, בעקבות הרנסנס, תיגע שוב ברמה זו של הישגים תרבותיים, עוד 2160 שנים מאוחר יותר.

הרנסנס יזם לידה של משהו חדש בתחומי המדע וההומניזם, שניהם נוגעים לדלי. המהפכה התעשייתית והמאה העשרים, יצירתה של תרבות מדעית מודרנית באמת, הגיעו עם עידן הדלי המדעי של עידן הדגים שלנו, 1800 עד 1980. אז איפה אנחנו היום? אנו נמצאים בעידן הדגים של עידן הדגים, 1980 עד 2160 לספירה.

מאז סוף עידן מזל דלי, הדברים החמירו בהדרגה. זיהום תעשייתי וגרעיני, דלדול האוזון, שינויי אקלים הרסניים והתחממות כדור הארץ הם רק חלק קטן מהמגמות שמשנות את האופן שבו אנו מסתכלים על העולם שלנו כעת. בנוסף, חלה עלייה מסיבית של מגיפה בדיכאון והתאבדות במהלך העשורים האחרונים. זה מצביע על אנרגיה היסטורית חדשה שעלינו ללמוד לחיות איתה. היופי בעידנים ובתקופות אסטרולוגיות הוא שאנו יכולים לראות אילו סוגי אפשרויות היסטוריות עומדות לפנינו, וכיצד הכי טוב לאמץ את הזמן הזה לביטוי חיובי. אם העולם נראה כאילו הוא נעשה יותר מבלבל, יותר לא הגיוני ומפחיד, זה כן.

מה שזה מעיד הוא שלהיסטוריה יהיה עכשיו צבע של מזל דגים. הדת כבר חווה תחייה מחודשת בשלטון, אפילו בזירה הפוליטית. הרוחניות מחלחלת חזרה אל המדע. הבלבול והאשליות המשותפות לדגים יתחזקו בחיינו האישיים וגם הציבוריים. פחד דגים יגביר יצירת אי הבנה והרס פוטנציאליים בכל תחומי חיינו. התשובה לכך תהיה חזרה לגישה רוחנית של מזל דגים לחיים כדי לאזן את ההסתמכות הרציונלית שלנו על המדע. מדיטציה ותפילה יכולים לעזור למוח הדגים למצוא איזון ושלווה בסביבה ההיסטורית החדשה הזו.

ההיסטוריה מראה שלכל תקופות הזמן האסטרולוגיות השונות הללו יש משמעות אבולוציונית. הם נותנים כיוון להיסטוריה. ובתהליך הזה הם מראים לנו מי אנחנו.Source by Robert B FitzGerald