סימני אסטרולוגיה סינית – כיצד מחושבים שלושת סימני החיות שלך

סימני אסטרולוגיה סינית – כיצד מחושבים שלושת סימני החיות שלך

ינואר 22, 2022 0 By admin

שואלים אותי הרבה על אסטרולוגיה סינית – לא מעט בגלל שתמיד התכוונתי לכלול אותה באתר שלי אבל עדיין לא עשיתי זאת. יש לכך סיבה טובה והיא העובדה הפשוטה שהאסטרולוגיה הסינית מורכבת בעוד שדפי אינטרנט צריכים להיות פשוטים והטמעים במהירות. דף אינטרנט אחד לאסטרולוגיה סינית הופך במהירות למספר דפים של פרטים עדינים. זה גם שונה מאוד מאסטרולוגיה מערבית, תוך שימוש בנקודות התייחסות שונות הן אסטרונומיות והן תרבותיות. רובנו נוכל לומר "אני דרקון/נמר/עכברוש וכו'" ולהיות בעלי מושג רחב על המאפיינים הכלליים מאוד של אותו סימן, אבל למעטים מאיתנו תהיה הבנה ברורה של חתימת הכוכבים הסינית שלהם וכיצד היא נקבע. הנה אז, כשהתחלנו את שנת הארנב (מתכת, יין), המחזור ה-78 (או ה-79 תלוי לאיזו גרסת לוח שנה אתה מייחס) הוא סיכום בעציץ…

אסטרולוגיה מערבית מבוססת על מחזור פשוט שחוזר על עצמו של שנים עשר חודשים – גלגל המזלות. לאסטרולוגיה הסינית יש גלגל המזלות של 12 מזלות – הענפים הארציים – אבל הוא מבוסס על מחזור של שישים שנה. המכניקה של זה פשוטה מספיק: האסטרולוגיה הסינית התפתחה במקביל לאסטרונומיה שזיהתה במקור חמישה כוכבי לכת עיקריים: מרקורי, נוגה, מאדים, צדק ושבתאי. האסטרולוגיה ייחסה מרכיבי מפתח לכוכבי הלכת הללו – מים (מרקורי), מתכת (ונוס), אש (מאדים), עץ (צדק), אדמה (שבתאי). כל אחד משנים עשר הסימנים משתרע על פני שנה – זה נגזר ממסלולו של צדק (11.86 שנים) – וכל סימן מגיע בחמישה זנים יסודיים (למשל חולדת מים, חולדת מתכת, חולדת אש, חולדת עץ, חולדת אדמה). 5 x 12 = 60. פשוטים? במידה מסוימת, כן. אבל מחזור שישים שנה נגזר גם משני מחזורים נפרדים אך בעלי אינטראקציה – הענפים הארציים, כאמור לעיל – שנים עשר המזלות חולדה, שור, נמר, ארנב (המכונה חתול), דרקון, נחש, סוס, כבשה (המכונה איל או עז ), קוף, תרנגול, כלב וחזיר (המכונה חזיר)- ובסדר הזה; ועשרת הגבעולים השמימיים – אלו הם חמשת היסודות שהוזכרו קודם לכן, כל אחד בצורות הינג והיאנג שלו – 5×2=10. מכיוון ש-12 הענפים הארציים, שנותנים לנו את סימני החיות, מתחלקים בשניים, כל אחד מסימני החיות הוא שנת יין או שנת יאנג וזה מכונה הקוטביות של הסימן. שנות יין מסתיימות במספרים אי-זוגיים, שנים יאנג במספרים זוגיים. בעוד שכל סימן בעל חיים הוא יין או יאנג (עכברושים הם תמיד יאנג, שוורים הם תמיד יין למשל), הדבר מתמתן על ידי הגזע השמימי שמוסיף את האלמנט. מ-0 עד 9, ההזמנה היא מתכת, מתכת; מים מים; עץ, עץ; אש, אש; אדמה, אדמה. ויאנג ויין, בסדר הזה:

0 מתכת יאנג

1 מתכת יין

2 מים יאנג

3 מים יין

4 עץ יאנג

5 יין עץ

6 אש יאנג

7 אש יין

8 יאנג כדור הארץ

9 יין כדור הארץ

לפיכך, שנים המסתיימות ב-0 הן מתכת, שנות יאנג, שנים המסתיימות ב-1 הן שנות מתכת יין – 2010 הייתה שנת יאנג מתכת טייגר, בעוד ש-2011 היא ארנב מתכת יין. זו לא תהיה שוב שנת טייגר עד 2022, כאשר היא תהיה טייגר מים יאנג. טייגר הוא תמיד יאנג. ארנב הוא תמיד יין ושנת הארנב הבאה תהיה ארנב מים בשנת 2023. זו לא תהיה שוב שנת טייגר מתכת עד 2060.

בסדר האמיתי שלהם, המחזור מתחיל למעשה עם עכברוש מתכת (יאנג) ומסתיים בחזיר אדמה (יין). אנחנו היום 28 שנים לתוך המחזור הנוכחי של 60 השנים (המחזור ה-78 או ה-79 תלוי באיזה לוח שנה משתמשים). האסטרולוגיה הסינית משתמשת בלוח שנה lunisolar שמתחיל ב-lichun – ממש תחילת האביב, בסביבות ה-4 בפברואר, זה מה שאנו מכנים ראש השנה הסיני. יש לזכור שמי שנולד, למשל, בינואר 2011, למטרות האסטרולוגיה הסינית, נולד בשנה המסתיימת ב-0 – כלומר טייגר מתכת ולא ארנב מתכת. זה חל כמובן על כל שנה.

חמשת היסודות הם בעלי חשיבות מכרעת באסטרולוגיה הסינית, לפחות שווה בחשיבותם למזל החיות, והדגש שהוסיף גורם היין או היאנג מראה את חשיבות השילוש באסטרולוגיה הסינית- אדמה, מים ושמים. מי שמכיר את האי צ'ינג לא יופתע לגלות שהיסודות באסטרולוגיה הסינית נתפסים ככאלה סוכני שינוי או אנרגיות טרנספורמטיביות, לא בניגוד למושג 'הקווים הנעים' של האיי צ'ינג, אלא די בשונה מהאלמנטים של האסטרולוגיה המערבית הנראים כ אבני בניין.

בדיוק כפי שאתה מבין את החשיבות של כמה שונה טייגר מתכת עשוי להיות נמר עץ או נמר מים, מידה נוספת של מורכבות נכנסת לתמונה. הצבת אדם בתוך המערכת האסטרולוגית הסינית דורשת חישוב הכולל את יום הלידה, עונת/חודש הלידה ושעת הלידה. בנוסף לשנת הלידה, המשמעות היא שחתימת הכוכב של אדם באסטרולוגיה הסינית מורכבת ממנה ארבע שלטים. שלושה מהם הם מרכיבי המפתח עבור כל אדם: –

1. שנת הלידה מתייחסת לרקע המשפחתי של האדם ולמיקומו בחברה, הקשורים מאוד למוצא המשפחה, הסבים והסבתות שהוא דגש תרבותי בולט הרבה יותר בחברה הסינית. נכון להיום (4 בפברואר 2011) זו שנת ארנב (מתכתית) – זכרו, סדר הסימנים, כפי שניתן לעיל, הוא חולדה, שור, נמר, ארנב, דרקון, נחש, סוס, כבשה, קוף, תרנגול, כלב , חזיר. פברואר הבא אז מביא את שנת הדרקון.

2. חודש הלידה או עונת הלידה (שימו לב שהחודשים שונים בלוח השנה הסיני) קובעים את 'החיה הפנימית' – זה מעיד על גידול ילדות, השפעה טרנספורמטיבית על אופי והתנהגות המתבטאת בחיים הבוגרים.

האביב רואה

הנמר מ-4 בפברואר עד 5 במרץ, הארנב מ-6 במרץ עד 4 באפריל, והדרקון מ-5 באפריל עד 4 במאי.

הקיץ רואה

הנחש מ-5 במאי עד 5 ביוני, הסוס 6 ביוני עד 6 ביולי, והכבשה מ-7 ביולי עד 6 באוגוסט.

הסתיו מביא

הקוף מ-7 באוגוסט עד 7 בספטמבר, התרנגול 8 בספטמבר עד 7 באוקטובר, הכלב 8 באוקטובר עד 7 בנובמבר.

החורף רואה

החזיר מה-7 בנובמבר עד ה-6 בדצמבר, העכברוש מ-7 בדצמבר עד ה-5 בינואר ו השור מה-6 בינואר עד ה-3 בפברואר.

3. ה שעת לידה קובע את 'חיית הסוד' של אדם – ה אדם אמיתי מבפנים לעתים קרובות מתגלה רק תחת לחץ:

23:00 – 01:00 עכברוש,

1 בבוקר – 3 לפנות בוקר שׁוֹר,

3 בבוקר – 5 לפנות בוקר נָמֵר,

5 בבוקר – 7 בבוקר ארנב,

7 בבוקר – 9 בבוקר דְרָקוֹן,

9 בבוקר – 11 בבוקר נָחָשׁ,

11:00 – 13:00 סוּס,

13:00 – 15:00 כבשים,

15:00 – 17:00 קוֹף,

17:00 – 19:00 תַרְנְגוֹל,

7 בערב – 9 בערב כֶּלֶב,

21:00 – 23:00 חֲזִיר

גם ליום הלידה יש ​​השפעה מסוימת – כל סימן בעל חיים שולט יום אחד אבל זה עובד על בסיס 5 אלמנטים x 12 סימנים, כל סוג חיה יסודי, וזה עושה בסיס של 60 יום והדברים מסתבכים… זהו יותר מאפיין של חיזוי הורוסקופי יומיומי מאשר תרשים לידה וזה חורג מתחום המאמר הזה.

עם זאת, באופן מסקרן, כשנראה ששתי האסטרולוגיות נמצאות בשיא המגוון שלהן, מתגלים קווי דמיון מהותיים. נבדקים מערביים מתמקדים לעתים קרובות במזל השמש מבלי להתחשב בחשיבות, במשמעות ובתרומה של מזל הירח והעלייה במפת הלידה. אסטרולוגיה מערבית טובה גם מפרקת כל סימן שמש ארבעה 'סימני משנה' וניתן למקד אותו לפרטים עדינים על ידי התבוננות ביום עצמו.

האסטרולוגיה הסינית מתמקדת בטמפרמנט ובאופי ובמשחקי הגומלין והלחצים בין שני ההיבטים הללו, הראשון הוא זה של נטייה, נטייה ונטייה ואילו השני הוא זה של התנהגות, הרגלים ונטייה נלמדת (נוכחית). הוא מנסה לזהות את האדם הטבעי, המולד, בניגוד לאישיות שעברה מוטציה ושונתה על ידי ניסיון החיים, למצוא את הטבע לפני טיפוח ולעזור לנו להבין את חיינו על ידי התבוננות בהם. אֲחוֹרָה, כפי שהציע קירקגור, בעודו חי אותם קדימה.Source by Jez Rogers