מזל טוב עוגת ראש השנה הסיני – אמונה טפלה, או אמונה בשנה בשפע?

מזל טוב עוגת ראש השנה הסיני – אמונה טפלה, או אמונה בשנה בשפע?

March 17, 2022 0 By admin

[ad_1]

שנה סינית מסורתית מתרחשת בלוח השנה הירחי, והשנה השנה הסינית החדשה תהיה ב-3 בפברואר 2011. יש הרבה דברים שמשפחה סינית תכין לערב השנה החדשה שלה, כמו גם ליום השנה החדשה. כשגדלתי, תמיד הייתי במטבח ומחוצה לו, ועזרתי לאמי להכין את ארוחת ערב הסילבסטר בת 12 מנות. לכל מנה הייתה משמעות משמעותית להבאת מזל בהרבה תחומים. היו גם פריטים רבים שלא נכללו בארוחה בת 12 מנות, שיוצגו מחוץ לארוחה בפולחן אבותינו כמו גם לאלוהים, מה שמוכיח את הערכתנו למה שהם סיפקו לנו. הפריטים הללו נאכלו ביום השנה החדשה, וכללו עוגת מזל טוב ועוגת שפע.

אני גר בארה”ב מאז 1988, ולמצוא את העוגות האלה זה מאוד מאתגר. בעלי TC ואני נהגנו לנסוע לצ’יינה טאון בפלאשינג קווינס, ניו יורק כדי למצוא את העוגות האלה. רוב הזמן חזרנו בידיים ריקות כי האנשים שגרים באזור קיבלו אותם לפנינו. במשך שנים, הוא זכה לקבל את העוגות הטעימות האלה. לאחרונה, פשוט החלטתי לשכוח מהעוגות.

חמותי לילי הכינה את עוגת השנה החדשה במשך שנים רבות, ומדי פעם אנחנו מקבלים אחת, תלוי אם יש חג בארה”ב סביב ראש השנה הסיני. בשנים שונות, אולי נגיע לביתה לארוחת השנה החדשה ואולי לא. למעשה, אני חייב להודות, מעולם לא הצלחנו בעשרים שנות נישואים. אבל בשנה שעברה עשינו זאת, ולילי לימדה אותי איך להכין את עוגת השפע, והכנתי אותן לאורך 2010 ושיתפתי אותן עם רבים מהלקוחות והחברים שלי. הפכתי די טוב בהכנת עוגות השפע ומכין אותן כמעט על בסיס חודשי. בחג המולד האחרון לילי לימדה אותי איך להכין את עוגת השנה החדשה, האהובה על בתי.

עוגת ראש השנה, מבוטא “ניאן גאו” היא עוגה מתוקה מאודה דמוית אורז דביקה. המרכיבים כוללים סוכר חום כהה, מים חמים, תמצית בננה וקמח אורז דביק. יש אריזות מוכנות, אבל התוצר הסופי לא כל כך טוב. אני מכין את שלי מאפס. ולראות את ה”ניאן גאו” שלי ליד ארנב בתמונה? (משמאל) זה בגלל ש-2011 היא שנת הארנב.

עוגת שפע מבוטא “פא גאו” הוא כמו מאפין אבל מאודה. המרכיבים כוללים קמח אורז, סוכר, קמח ותמצית בננה, או שאתה יכול להשיג תערובת מוכנה עבורם עכשיו. אני חושב שתמהיל החבילה די טוב. הסוד טמון במידת ה”קיטור” מהסיר שלכם. הנה ה”פא גאו” שלי ליד ארנבת. (ימין)

על ידי התבוננות במתכונים הללו, אפשר היה לחשוב שכל העוגות אמורות להיות קלות להכנה. אז למה אנשים שגרים בסין או בטייוואן עדיין קונים אותם מחנויות? ובכן, לפי אמא שלי, שמעולם לא הכינה את העוגות האלה, אתה לא רוצה לקחת סיכון להכין אותן בבית. מה אם זה לא עלה? אתה מבין, שתי העוגות אמורות להביא מזל אם הן תופחות כמו שצריך. לכן, משפחות רבות מעבירות את הסיכון למאפייה שלהן ופשוט קונות אותן.

ובכן, זה מסביר כמה אנשים לוקחים סיכון בפתיחת עסק ויציאה ממנו בהצלחה. בהרבה עסקים קטנים, אנחנו לא באמת יודעים את המרכיבים או המתכונים של איך לגרום לעסק שלנו להצליח. זה לא מגיע עם חבילה מוכנה (למעט אולי עסקים בזכיינות או בעלי רישיון). גם אם יש לך את המתכונים, אתה עדיין צריך לשלוט במידת ה”קיטור” (כוח, אש או אנרגיה) כדי להפיק תוצאות עקביות שנה אחר שנה.

מה שאני אוהב בעוגות האלה הוא שהן יכולות לתת ללקוחות שלי אישור של מצב פעולה. בתוך תוכנית פעולה חזקה של שנה היא תמונה ויזואלית של איך נראית הצלחה. הפעלתו מביאה לטעם המתוק של הצלחה. הלקוחות שלי שקיבלו את העוגות המתוקות הללו וטעמו אותן הם אותם לקוחות שטועמים ללא הרף הצלחה בעסקיהם. הם נהנו מצמיחה מהירה בעסקיהם, יחד עם האחוזונים העליונים של הרווח הנקי בתעשיות שלהם. האם זו אמונה תפלה סינית או פשוט אמונה שאתה ותצליח?

ובכן אם “מזל הוא כאשר ההכנה פוגשת הזדמנויות,” אתה בוודאי צריך לשאול את עצמך אם ההכנות שלך עקביות ואם אתה יודע מה לעשות כשהזדמנויות מופיעות. או שאתה בכלל יודע איפה לחפש הזדמנויות?

אם אתה רוצה לחוות את הטעם המתוק של העוגות האלה, ובכן, העוגות הן לא למכירה. אני אישית מכין אותם כדי להראות את הערכתי ללקוחות שלי. אתה מוזמן לקבל גם אחד, אם אתה רוצה לחוות את הטעם המתוק של הצלחה.

[ad_2]

Source by Chia-Li Chien