מהי אסטרולוגיה וודית

מהי אסטרולוגיה וודית

ינואר 24, 2022 0 By admin

אסטרולוגיה וודית הוא חקר עמדות של גופים שמימיים כמו שמש, ירח, מאדים וכו' ביחס לגלגל המזלות והפרשנות של השפעתם של גופים שמימיים כאלה על האירועים בכדור הארץ בחייו של אדם או מדינה או העולם כולו. היא נקראת אסטרולוגיה וודית, משום שהעקרונות שעל פיהם נעשים המחקר והפרשנויות נמנו לראשונה ב'וודות' – החיבור הראשון של הפילוסופיה ההינדית העתיקה.

מה זה זודיאק?

מה זה זודיאק? אם נדמיין נתיב בשמים ברוחב של 18 מעלות לערך המקיף את כדור הארץ בכיוון מזרח מערב, נראה כי קבוצות של כוכבים יהיו קבועות ביחס לכדור הארץ לאורך נתיב דמיוני זה. ישנן 27 קבוצות של כוכבים בנתיב אשר מזוהות על ידי האסטרולוגיה הוודית. קבוצות כוכבים אלו בנתיב הדמיוני נקראות גלגל המזלות. גלגל המזלות הזה מהווה את ההתייחסות לתיקון המיקום של כל כוכב לכת או כוכב בשמים. מכיוון שגלגל המזלות הזה מקיף את כדור הארץ ניתן למדוד אותו כ-360 מעלות, כאשר 27 קבוצות הכוכבים הללו ממוקמות באופן שווה, ומכאן שלכל אחת מהן יש טווח של 360 מעלות/27 = 13 מעלות 20' קשת.

מהם מזלות או ראשי?

כאשר גלגל המזלות מחולק ל-12 חלקים שווים שלכל אחד מהם טווח של 30 מעלות קשת, אז כל אחד מקשת זו נקרא מזלות. סימן, אם כן, יהיה מורכב מ-2 ? קבוצות של כוכבים. קבוצת כוכבים מסוימת הנקראת אשוויני, בגלגל המזלות נחשבת לנקודת ההתחלה של גלגל המזלות ונקראת כוכב מספר 1. באופן דומה, ישנם שמות בודדים לקבוצת 26 הכוכבים. אשוויני(1), בהריני(2), קריטיקה(3) הם שלושת הכוכבים הראשונים בגלגל המזלות. כפי שנאמר קודם לכן, הטווח הראשון של 30 מעלות קשת בגלגל המזלות יהיה מורכב מאשוויני, בהריני ו? של Krittika מהווים את המזל הראשון שנקרא 'טלה'. שמם של 11 המזלות הנותרים אחרי 'טלה' הם: מזל שור(2), מזל תאומים(3), סרטן(4), אריה(5), בתולה(6), מאזניים(7), עקרב(8), קשת (9), מזל גדי (10), מזל דלי (11) ודגים (12).

מהם גופים שמימיים?

משפיעים על האירועים על פני כדור הארץ שמש, ירח, מאדים, מרקורי, נוגה, צדק, שבתאי, ראהו וקטו, כולם המכונים באופן רופף ככוכבי לכת, מסתובבים סביב כדור הארץ ברציפות תוך שהם תמיד נשארים בגבולות גלגל המזלות. האסטרולוגיה הוודית בטקסט העתיק זיהתה את 9 הישויות הללו. מתוכם, השמש היא כוכב. הירח הוא הלוויין של כדור הארץ. Rahu ו- Ketu הן שתי נקודות מתמטיות בגלגל המזלות והשאר הם כוכבי לכת. אסטרולוגים וודים מודרניים רואים גם את ההשפעה של כוכבי לכת מרוחקים כמו נפטון, אורנוס ופלוטו.

מה זה אקליפטיקה?

התנועה או הנתיב הנראה של השמש לאורך גלגל המזלות נקראת אקליפטיקה. האקליפטיקה עוברת דרך מרכז גלגל המזלות ונוטה בזווית של 23 מעלות ו-28 דקות למרכז גלגל המזלות.

מה הם ראהו וקטו?

הנתיב הנראה של הירח סביב כדור הארץ חוצה את האקליפטיקה באלכסון בשתי נקודות הנקראות 'הצמתים'. הנקודה שבה הירח חוצה את האקליפטיקה מדרום לצפון נקראת הצומת העולה או 'ראהו' כאשר הוא חוצה את האקליפטיקה מצפון לדרום נקראת הצומת היורד או 'קטו'. 2 הנקודות הללו הן 6 מזלות או בהפרש של 180 מעלות. המיקום של שתי הנקודות הללו ביחס למזלות הוא בעל חשיבות שווה למיקום של כוכבי לכת אחרים ביחס למזלות באסטרולוגיה הוודית.

מהו סימן עולה/עולה?

האקליפטיקה עוברת דרך מרכז חגורת גלגל המזלות הנמשכת 9 מעלות בצדו (הצפוני או הדרומי). כוכבי הלכת נשארים בגבולות גלגל המזלות. כדור הארץ מסתובב סביב צירו פעם בעשרים וארבע שעות ממערב למזרח. כתוצאה מכך, נראה שכל כוכבי הלכת מסתובבים סביב כדור הארץ ממזרח למערב פעם בעשרים וארבע שעות. נראה שגם גלגל המזלות עם כוכביו ומזלותיו הקבועים מסתובב סביב כדור הארץ ממזרח למערב אחת ל-24 שעות. לפיכך, נראה שכל הנקודות על המזלות והכוכבים בגלגל המזלות עולים בהצלחה באופק המזרחי ומתמקמות באופק המערבי פעם ב-24 שעות. לפיכך, לכל נקודה וזמן על פני כדור הארץ תהיה נקודה ייחודית במזל מסוים אשר תעלה באופק המזרחי.

כאשר אדם נולד, הנקודה במזל המסוים, המתבטאת בקו אורך, העולה באופק המזרחי בזמן המדויק של לידתו עבור קו הרוחב/קו האורך המדויק של המקום בו הוא/היא נולד היא קואורדינטת הזמן המרחבית הייחודית לאדם. זה נקרא העולה של הפרט (Lagna) או המזל העולה.

מה זה ג'אנמה רש"י/סימן ירח/עליית ירח?

באסטרולוגיה וודית, מיקומו המדויק של הירח בזמן הלידה המדויק ביחס למזל והנקודה במזל המתבטאת בקווי אורך תהיה ג'אנמה רש"י/ מזל ירח/ עולה הירח.

מהו סימן שמש/עליית שמש?

כמו מזל הירח, קו האורך של השמש ביחס לגלגל המזלות בזמן הלידה המדויק הוא סימן השמש של הפרט. אסטרולוגיה מערבית מייחסת חשיבות רבה למזלות השמש וכל סימני גלגל המזלות שלך הם סימני השמש שלך לפי האסטרולוגיה הוודית. מזל השמש על בסיס אסטרולוגיה מערבית ואסטרולוגיה וודית, יהיה שונה במזל אחד פעמים רבות. הסיבה לכך היא שלפי אסטרולוגיה מערבית, גם גלגל המזלות זז, בעוד שהאסטרולוגים הוודים מחשיבים את המזלות כקבועים. הסיבה מדוע ההבדל הזה מגיע תוסבר בדף האינטרנט במועד מאוחר יותר. בינתיים, אנחנו רק מזכירים זאת כדי שלא תיבהלו לראות את ההבדל במזלות השמש של גלגל המזלות כשהם מחושבים על ידי האסטרולוגיה הוודית.

זה יהיה עמוד מתמשך שיעודכן באופן שוטף. אתה מוזמן ביותר לתרום את הדעות שלך ואת השאלות שלך לטובת כל המבקרים באתר שלנו. לחץ לאפשרות הדואר האלקטרוני ל-F & Q. הכרה: בעריכת מהדורה זו של שאלות נפוצות נעשה שימוש נרחב בד"ר KS Charak, ספר האסטרולוגיה הוודית, כרך 1, הוצאת Systems Vision.

הרלוונטיות של אסטרולוגיה?

לפי האסטרולוגיה הוודית, מה שיקרה לנו בחיים האלה נקבע מראש ומבוסס על ה'קארמה' של חיינו הקודמים. מהי הרלוונטיות של 'רצון חופשי' הוא עניין של ויכוח פילוסופי של המסכים. אבל, אנו מאמינים ש-75% ממה שיקרה לנו זה מה שנוכל לדעת באמצעות אסטרולוגיה, אבל האיזון 25% הוא קריטי, אותו אנו יוצרים באמצעות מאמצינו, ואנו, בעזרת מאמצינו, שולטים בגורל היום-יומי שלנו. וזו ה'קארמה' שלנו בחיים האלה. אסטרולוגיה וודית מספקת לנו תובנה במסע שלנו לעצב את גורלנו.Source by Albert Arul Prakash Rajendran