מהו Zi Wei Dou Shu הסינית?

מהו Zi Wei Dou Shu הסינית?

פברואר 5, 2022 0 By admin

Zi Wei Dou Shui היא מערכת כוכבים. יש לו מקורות עתיקים ומפה של אסטרולוגיה שמימית זו נמצאה במערה הסינית של דנהואנג, כבר בשנת 1899 – אחת ממפות הכוכבים העתיקות ביותר שידוע להם.

Zi Wei Dou Shu פירושו המילולי "חישוב הכוכב הסגול", והוא מפת לידה המבוססת על כוכב הצפון. ישנם ארבעה עשר כוכבים עיקריים המיוצגים כולל השמש (טאי יאנג) והירח (טאי יין) וכן תשעת כוכבי המטבל המשמשים בפנג שואי (כלומר Tan Lang, Ju Men, Lu Cun, Wu Qu, Lian Zhen, Po Jun, You Bi, Wen Qu ו-Zuo Fu). רוב הכוכבים נחשבים לנקודות מתמטיות במרחב. כוכב הקוטב (Zi Wei) ידוע כקיסר השמים שכן הוא לעולם אינו זז וכל שאר הכוכבים סובבים סביבו. תרשים ב-Zi Wei Dou Shu דומה לתרשימים הוודיים הדרומיים העתיקים, וייתכן שבמקור נוצר בהשראת השיטה הג'יוטית ההודית.

ישנם שנים עשר בתים בתרשים הנקראים חצרות או ארמונות שהכוכבים עוברים דרכם במחזורים קבועים. הבתים שבהם נעשה שימוש קרובים מאוד לבתים המערביים המוכרים יותר (המספרים מוצגים להלן), אם כי הם אינם מגיעים באותו סדר. מערכת הבתים המערבית מתקדמת בהתאם לעונה השנתית. הארמונות למטה עוקבים אחר מסלול חיים טיפוסי לאדם אסייתי בעבר.

קארמה/סגולה… (העצמי הפנימי או האני שמגיע לפני הלידה) – (12-דגים)

הורים… (ההורים שלך והמשאבים שלהם) -(2-שור)

מינג/ עצמי… (מפתח את העצמי) -(1-טלה)

אחים… (מודעות למשפחתך) -(3-תאומים)

נישואים… (שותפות מסודרת מוקדם) -(7-מאזניים)

יְלָדִים… (ילדים בקרוב) -(5-ליאו)

כֶּסֶף… (יש לשמור על כסף כדי לפרנס משפחה גדלה) -(8-עקרב)

בְּרִיאוּת… (יש לשמור גם על הבריאות) -(6-בתולה)

לִנְסוֹעַ… (לרוב יש צורך בנסיעות כדי להרחיב את העושר) -(9-קשת)

חברים/עמיתים… (דרושה רשת להמשך צמיחה) -(11-דלי)

קריירה… (ייעוד לוקח חלק נכבד מהחיים להגשים) -(10-גדי)

תכונה… (עושר ממשפחה ורכוש) -(4-סרטן)

ישנו גם בית 13 הידוע כ-Shen או בית הגוף שמתחבר לאחד משנים-עשר הבסיסיים – חושף תחום חשוב במיוחד בחייכם.

מפת הלידה נקבעת לפי זמן הלידה שלך במרווחים של שעתיים. ארבעה עשר הכוכבים העיקריים קובעים במידה רבה את המשמעות הכוללת של התרשים. בנוסף למפת הלידה, יש גם 10 שנה. מחזור מזל, מחזור שנתי וחודשי שיש להשוות את כולם לתוצאות הטובות ביותר, במיוחד לקביעת תאריכים מוצלחים. התרשימים יכולים לכלול עד 144 כוכבים בסך הכל – הכוכבים הקטנים יותר יכולים להוסיף קצת טעם, אבל יש להם משמעות פחותה.

מבין 14 הכוכבים הארכיטיפיים העיקריים, שמותיהם ואישיותם מדמים אישיות של חצר מלכותית, המזכירה את האלים והאלות המערביות שחיו בהר האולימפוס.

1) זי ווי: "הקיסר" נחשב לכוכב החשוב ביותר (כוכב צפון) והוא מיקומו של כוכב הקוטב במפה אסטרולוגית. הבית בו הוא שוכן הוא לעתים קרובות מה שאתה נודע בו בחייך ונחשב לכוכב מנהיגות. אם Zi Wei נמצא במגרש המינג/עצמי שלך, לעתים קרובות אתה המצליח ביותר במשפחתך.

2) טיאן ג'י: "היועץ" חזק באינטליגנציה ובידע. הוא נושא אנרגיה רגישה, חריפה ותפיסה. זוהי אנרגיה פשוטה ופעילה שלעיתים יכולה להיות לא יציבה כי היא מביאה לשינוי.

3) טאי יאנג: "ההיבט הגברי או האב" מייצג את השפעת השמש, הוא גברי ומראה אזור שבו תזרח ותהיה משפיע. זה זקוף, נלהב, אלטרואיסטי וגם מייצג את אביך או בעלך.

4) Wu Qu: "הגנרל או המנהל"האם כוכב העושר שהושג באמצעות עבודה קשה ויישום. הוא רגוע, יציב, מחויב לחובה ומבטיח כסף היכן שהוא ממוקם.

5) טיאן טונג: "מאהב החיים" האם כוכב המזל, הפנאי, בעל לב טוב והוא תחום של רגישות. זה ילדותי, חולמני ואידיאליסטי.

6) ליאן ג'ן: "הפוליטיקאי או הכריזמטי"הוא כוכב הכריזמה ונותן לך את היכולת לסחוף אחרים אל המטרות שלך. אנשים מסוג ליאן ז'ן עשויים להיות חסרי החלטיות כי הם אוהבים פופולריות, אבל יודעים בין טוב לרע ואוהבים את פריחת האפרסק.

7) טיאן פו: האוצר"האם השפעה שמרנית וסובלנית שמייצגת את האוצר ובעלת יכולת לאחסן דברים כמו עושר שמועיל להצלחה.

8) טאי ין: "ההיבט הנשי או האמא" מייצג את הירח, השפעת הירח הניתנת לשינוי והנשיות. הוא רגשי, שקט, מאופיין ומלא מצב רוח ויש לו את הכוח למשוך הזדמנויות היכן שהוא ממוקם.

9) טאן לאנג: "האמן או המוכשר" הוא כוכב האמנויות, התשוקה, הרומנטיקה והדחף האישי. טאן לאנג סקרן לגבי חוויות החיים, רוכש ואוהב דברים חומריים – ויכול להיות רוחני גם בהמשך החיים.

10) Ju Men: "הדובר" הוא כוכב החשיבה, התקשורת, הדיבור והיכולות המילוליות.

11) טיאן שיאנג: "המנהל"בעל מצפון חברתי ומייצג זהירות והתמדה. היא שמרנית, הוגנת ולעתים קרובות נקראת ראש הממשלה.

12) טיאן ליאנג: "המורה או הכומר" יש לו את הכוח להפוך מזל רע לטוב בבית המשפט בו הוא שוכן. זה מייצג כנות, הגינות ואמת. זה אדם בעל דירוג גבוה, או מישהו שיש לו את הכוח לשנות את הונו.

13) צ'י שא: "ההרפתקן או החייל" הוא כוכב אסרטיבי, אוהב לקחת סיכונים ויכול להביא שינויים גדולים. צ'י שא הוא אמיץ, לוהט והרפתקני ואוהב אתגרים או מצבים קשים.

14) פו ג'ון: "המורד" מייצג התמוטטות על מנת לבנות משהו טוב יותר, לפעמים באלימות. כוכב זה הוא רפורמר חזק, מהפכן או שנאי בדומה להשפעה אוראנית או פלוטונית.

חלק מהכוכבים הקטנים יותר מייצגים דברים כמו יועצים, עניינים או מגיני מלאכים עם כמה כוכבי צרות שבאים לבדוק את ההתקדמות של האדם. הפרשנויות הסיניות המסורתיות הישנות יותר של כוכבים אלו עשויות להיות די שליליות שכן הישרדותו של האדם הקדמון הייתה קלושה יותר בעבר. פירשתי מחדש רבות מההשפעות הארכיטיפיות הללו לאור הזמנים המודרניים והפסיכולוגיה.

חשובים גם ה שינוי כוכבים המשתנים מדי חודש, שנתי וכל מחזור של עשר שנים. אלה הם Quan (כוח), Ke (תהילה/שם), לו (אושר) וג'י (צרות). הכוכבים המשתנים האלה יכולים לשנות את המשמעות של הכוכבים האחרים באופן דרמטי למדי כשהם נעים במהלך מחזורי הזמן. יש לך סט קבוע של כוכבים אלה במפת הלידה שלך, ולאחר מכן סט נע לגיל 10. מחזורים שנתיים וחודשיים.

כשאני מכין מפת לידה אישית עבור לקוחה, אני משתמש גם ב-Zi Wei Dou Shu וגם באסטרולוגיה מערבית כדי לעשות מחקר השוואה. קיים שפע של מידע זמין מהשוואת שתי המערכות הללו, מדהים בתיאורים המפורטים שלו של פוטנציאל החיים שלנו. הרצון החופשי תמיד משחק בתבנית זו, ואנו מקבלים החלטות טובות יותר כאשר אנו יודעים את הצד המוסתר או הצל שלנו. לאזורי האישיות שלנו המוצנעים מאיתנו תהיה השפעה תת-מודעת, ולכן עדיף להבין את הנטיות הללו, שכן הן עלולות לערער את מיטב המאמצים שלנו להיות מאושרים. פסיכולוגים רבים כיום (במיוחד יונגיאנים) משתמשים באסטרולוגיה יותר ויותר ככלי לתובנה לגבי האישיות האנושית ומה גורם לנו לתקתק. אם מעולם לא עשית את מפת האסטרולוגיה הלידה שלך, האם לא הגיע הזמן שתמצאי אסטרולוג טוב כדי לחשוף את הפוטנציאל של חייך?Source by Lynda L Abdo