חלקים בערבית באסטרולוגיה – דוגמאות ספציפיות

חלקים בערבית באסטרולוגיה – דוגמאות ספציפיות

ינואר 25, 2022 0 By admin

חלקים ערביים הם נקודות כוח בתוך הורוסקופ מערבי או וודי שמתפקדות כמסמל ספציפי. שלא כמו כוכבי לכת או גרהאס, חלקים בערבית מציינים את הנטייה של תחום יחיד. הם מאפשרים לאסטרולוג לבחון פן מסוים בחייו של לקוח באופן שלא יהיה אפשרי עם כוכבי לכת בלבד. החלקים הערביים מחושבים משלוש נקודות: הבסיס (כמעט תמיד העלייה) והמיקומים של שני כוכבי הלכת (ראשוניים ומשניים) הקשורים באופן הדוק ביותר לעניין הנדון.

לדוגמה, נוכל להגדיר חלק מהתשוקה, נקודת כוח המעידה על הנטייה והתפקיד שממלאת התשוקה בחייו של הלקוח. רוב האסטרולוגים יסכימו שמאדים (מנגלה) הוא כוכב הלכת המקושר הכי הרבה לתשוקה, ושגם נוגה (סוקרה) קשורה מאוד. היינו אומרים שמאדים הוא כוכב הלכת הראשוני, ונוגה כוכב הלכת המשני.

השלב הראשון של החישוב הוא למצוא את המרחק, במעלות, מכוכב הלכת הראשוני לכוכב הלכת המשני. הכיוון חשוב. זה חייב להיות מהראשי למשנית, מכיוון שהשמש נעה לאורך האקליפטיקה. השלב השני הוא להוסיף את המרחק הזה לבסיס (עלייה).

שקול את הדוגמה הזו. אנו מחשבים את חלק התשוקה שבו העלייה היא 0° מזל תאומים (מיתוניה), מאדים (מנגלה) ב-15° גדי (מקארה), ונוגה (סוקרה) ב-20° בתולה (קניה). המרחק מ-15° מזל גדי ל-20° בתולה הוא 245°. אנו מוסיפים 245° עד 0° מזל תאומים כדי לקבל 5° מזל דלי (קומבה). החלק של התשוקה הוא 5° מזל דלי/קומבה.

אנו יכולים להקל על חישוב זה על ידי הגדרתו אלגברית כ:

חלק ערבי = בסיס + משני – ראשוני

החלקים הערביים יהיו שונים בהתאם למסורת האסטרולוגית שנצפתה. המסורות המערביות והוודיות מזהות כוכבי לכת שונים. בנוסף, הם מיישמים פרשנויות מעט שונות על כוכבי הלכת (grahas), כך שכוכבי הלכת הראשוניים והמשניים במסורת תרבותית אחת לא יהיו חשובים באותה מידה באחרת.

לדוגמה, נוכל להגדיר חלק מהאמנות, נקודת כוח שמראה את תפקידם של מאמצים אמנותיים בחיי הלקוח. הן המסורת האסטרולוגית המערבית והן הוודית יקבעו את נוגה (סוקרה) ככוכב הלכת העיקרי. אסטרולוגים מערביים מודרניים יהיו בעלי סבירות גבוהה יותר להכריז על נפטון ככוכב הלכת המשני הקשור לאמנות. אסטרולוגים וודים, לעומת זאת, צפויים יותר להכריז על בודהה (מרקורי) ככוכב הלכת המשני. בהתחשב בהבדלים הללו, כל מסורת תחשב חלק אחר באמנות. גם שיקול הדעת של האסטרולוג הבודד ימלא תפקיד בעניין זה.

זכויות יוצרים (ג) 2012 פרנץ יוזף שטרןSource by Franz Josef Stern