חיבור גלגל המזלות ומשולש התאימות

חיבור גלגל המזלות ומשולש התאימות

פברואר 1, 2022 0 By admin

מה הקשר בין שעון, ליסודות ובעלי חיים? התשובה היא תאימות.

באסטרולוגיה הסינית, השנה בה נולדנו מיוצגת על ידי אחד מ-12 החיות בגלגל המזלות ואחד מ-5 היסודות ביקום כלומר עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. כל אחת מהסמליות של החיות קשורה לאלמנט בעל קוטביות של יין ויאנג. לדוגמה, אדם יכול להיוולד בשנת העכברוש עם האלמנט של יין עץ. זה מבוסס על השיטה הסינית של ספירת השנים המכונה מחזור 60 השנים. במחזור זה, השנים נוצרות על ידי אינטראקציה של 10 גבעולים שמימיים ו-12 ענפים יבשתיים. גבעולים וענפים אלו נקראים גם גבעולים שמימיים וענפים ארציים, פשוט משום שמזלנו נשלט בחלקו על ידי גזירת שמים ובחלקו על ידי פעולה אנושית. מחזור 60 השנים הוא מאפיין חשוב באסטרולוגיה הסינית המכונה ארבעת עמודי הגורל אשר לוקח בחשבון את השנה, החודש, היום ושעת הלידה. מחוסר פשטות, נוכל לקחת רק את עמוד השנה כדי לקבוע את התאימות בין סימני בעלי חיים.

רוב האנשים מכירים את 12 סימני החיות בגלגל המזלות, כלומר חולדה, שור, נמר, ארנב, דרקון, נחש, סוס, עז, קוף, תרנגול, כלב וחזיר.

אבל האם אתה יודע שעל ידי התבוננות במיקומם של בעלי חיים אלה ביחס אחד לשני על פני שעון, נוכל לגלות את התאימות שלהם?

לדוגמה, אם היית שייך למזל החיות של עכברוש, אתה הכי תואם את הדרקון והקוף. אֵיך? ובכן, לשעון יש 12 חלוקות המבוססות על מחוג השעות. על ידי מיקום העכברוש בשעה 12, אתה יכול לראות שהדרקון והקוף, בהיותם 5 ו-9 בסדר שבו הם תופסים את מקומם בגלגל המזלות, נמצאים במרחק של 4 ו-8 עמדות בנפרד מהחולדה בהתאמה, ולכן, תופס עמדות בשעה 4 ו-8 על פני השעון. במילים אחרות, הם גם במרחק של 4 שעות אחד מהשני. על פני השעון, הם יצרו "משולש של התאמה" המכונה גם 3 הרמוניות המבוססות על ארבעת עמודי הגורל. לפיכך, בעלי חיים אלה מסתדרים היטב אחד עם השני. בהרחבה, כל סימני החיות המרוחקים 4 מספרים זה מזה בגלגל המזלות נחשבים הכי מתאימים זה לזה

השילובים של סימני בעלי חיים והמרכיבים הפנימיים שלהם היוצרים את משולשי התאימות מפורטים להלן:

חזיר (מים יין) – ארנב (עץ יין) – עז (אדמה יין)

טייגר (יאנג עץ) – סוס (אש יאנג) – כלב (יאנג אדמה)

נחש (אש יין) – תרנגול (מתכת יין) – שור (אדמה יין)

קוף (מתכת יאנג) – חולדה (מים יאנג) – דרקון (כדור הארץ יאנג)

אם הייתם מתבוננים מקרוב, בכל אחד משלושת צירופי החיות לעיל, כולם בנפרד ב-4 מספרים בגלגל המזלות ובהתאמה, בהפרש של 4 שעות על פני השעון.

להיפך, אם סימני החיות הללו הם 6 מספרים בנפרד זה מזה בגלגל המזלות או ישירות זה מול זה על פני השעון, הם נחשבים הכי לא מתאימים. לדוגמה, החולדה והסוס, בהיותם 1 ו-7 בגלגל המזלות, תופסים את השעה 1 ו-7 בהתאמה על פני השעון, ומכאן, היוו את אחד מהשניים הכי לא תואמים באסטרולוגיה הסינית. במילים אחרות, הם מתנגשים זה בזה.

להלן 6 ההתנגשויות בין מזלות החיות בגלגל המזלות:-

חולדה – סוס

שור – עז

טייגר – קוף

ארנב – תרנגול

דרקון – כלב

נחש – חזיר

כפי שניתן לראות, סימני החיות שאנו נולדים איתם ומיקומם היחסי בגלגל המזלות או על פני השעון יקבעו אם נסתדר אחד עם השני או מתנגשים. מקרה של הצגת מגנטיות של בעלי חיים או חוק הג'ונגל כביכול!Source by Alvin Yap