התפתחות התודעה באמצעות אסטרולוגיה וודית

התפתחות התודעה באמצעות אסטרולוגיה וודית

פברואר 12, 2022 0 By admin

זו אסטרולוגיה לציין שאין שני בני אדם זהים (אפילו התאומים מתנהגים אחרת). כולם סקרנים לדעת את הגורמים שאחראים לפערים אלה.

פסיכולוגים ופסיכיאטרים מסוגלים להבין את הפגמים ואת ההתנהגות של האדם רק כאשר נצפים ביטויים מסוימים ומוכרים להם. אסטרולוגים מוכשרים וטובים יכולים לחזות איזה סוג של ביטויים עלולים להתרחש. זה נעשה באמצעות חקר כוכבי לכת בזמן הלידה והמעברים שלהם בתקופת החיים שלאחר מכן. לשם כך פונים בני המערב להורוסקופים המתקדמים שבהם אסטרולוגים הודים חוקרים בקפדנות את מנגנון הדסה-אנטרדסה של כוכבי לכת שונים. זוהי המערכת ההודית היחידה שיכולה לעזור לציון האירועים בקווי חיים רחבים יותר וגם לאריכות ימים.

אסטרולוגים מוסמכים יכולים גם לחזות את סוגי המחלות השונות שהנבדק עשוי לסבול. מתקנים אלה אינם זמינים אצל המדענים, הפסיכולוגים, הפסיכיאטרים והרופאים. אף רופא בעולם הזה לא יכול לדעת במדויק את סוג המחלות שתינוק שזה עתה נולד צפוי לסבול בעתיד הקרוב. אסטרולוגיה באמת יכולה לעזור לנו בעניין הזה ואם נקיט באמצעי מניעה מסוימים, נוכל להימנע (או לפחות למזער את השפעותיה) ממחלות מסוכנות רבות. רופאים, פסיכולוגים אינם מבינים את הסיבה להפרעות נפשיות. מנקודת מבט אסטרולוגית לא ניתן לראות את המחלות הללו בעיקר מהסבל של לגנה, הבית הרביעי (סוקה סטאנה), הבית החמישי (אינטליגנציה), הירח (המוח) ומרקורי (סמל האינטליגנציה). אם למגע רב עוצמה של מרקורי או לגנה או הירח יש קשר של ראהו, אפשר להיות בטוחים ששום טיפול רפואי לא יועיל. אם לומר את האמת, רמת הידע האסטרולוגית הנוכחית, עם זאת, עשויה שלא לאפשר לנו להצביע על אי שפיותו של האדם (מלנכוליה, מאניה, היסטריה, אפילפסיה, סכיזופרניה, אמנזיה, אידיוטיות, סטייה, אובססיה וטירוף) נובעת מהפרעה נפשית או מוחית. במאמר זה אתאר כעת כיצד אסטרולוגיה יכולה לעזור לנו להבין את המבנה הפנימי של התודעה והטבע האנושי.

אכפת

תודעה לפי מילון אוקספורד פירושה מושב התודעה באמצעות רצון ותחושה. המושב הזה ממוקם במוח. המוח והמוח אינם זהים אך אינם קשורים זה לזה. למעשה, יש ביניהם קשר הדוק. בגוף האדם המוח פועל כשולט בעוד האיברים האחרים, מרגישים, רוצים וכו'. המוח מחולק לארבע חטיבות עיקריות: מוח-על-מודע (בית 9); מוח לא מודע (בית 6); תת מודע (בית 8) ומודע (בית 1) או מוח ערני (בית 3). החלק השלילי של המוח העל-מודע הוא המוח התחתון.

מחקרים שלי גילו שכאשר המוח הנמוך מפותח היטב (כלומר, במקרה של פושעים), סגל המודיעין העל אינו מועשר.

המוח המודע פועל בזמן שאנו ערים. אבל התת מודע פועל במהלך שניהם, במצב הערות ובתנוחת השינה. במצב ער, תפקוד תת המודע מונחה ומתוקן על ידי המודע. המוח המודע יכול לפעול; הוא יכול לעורר זיכרון כאשר הוא רוצה; הוא יכול לחשוב באופן פעיל לקראת מטרה מסוימת.

ההערכה היא שהכמות שניתן לאחסן בתת המודע היא הרבה מאוד פעמים יותר מאשר במודע. המוח אוגר שכבות על גבי שכבות של מחשבה בתת המודע שלה. רצונות לא ממומשים קבורים כאן. הם חיים בחלומות יום, חלומות לילה, סיוטים, פחדים, פחדים מועצמים או פוביה. למעשה, בשפה העממית, המוח המודע לעומת תת המודע מקושר לרוב לקרחון – החלק של הקרחון שאינו בים המייצג את המודע והחלק הנסתר המייצג את התת מודע. תת המודע יכול גם לאחסן אותות, צלילים, רגשות ורשמים; אך למרות שהוא אינו פעיל כמו המוח המודע, תת המודע יכול למלא חלק גדול בחשיבה ובהתנהגות של אדם.

פסיכיאטרים רבים מאמינים שהרושם שנוצר ונאגר בתת המודע במהלך שנותיו הראשונות של האדם – מלידה ועד כחמש שנים – קובע את פעולתו של האדם למשך שארית חייו. במהלך המוקדמות הללו, המוח הוא לא רק כמו מחשב המאחסן כל דבר ויזואלי. רשמים מאוחסנים מוקדמים אלה ממלאים חלק גדול בפעולה של אדם בחייו המאוחרים.

מסיבה זו על ההורים להקדיש תשומת לב חברתית לגידול ילדיהם במהלך השנים הראשונות החשובות ביותר לחייהם.

חלק גדול מהעבודה של הפסיכואנליזה עוסק בתת-מודע, מכיוון שעל ידי לימוד התת-מודע, הם מסוגלים לרדת מאחורי הסיבה להתנהגות המטופל שלהם. בעוד חקר התת מודע (ניתוח חלומות מספק רמזים חיוניים לתת המודע) הוא עד לתחום מחקר חדש יחסית, ישנן אינדיקציות חזקות המצביעות על כך שבעתיד, ניתן לזהות ולשפר את פעולותיו והתנהגותו של גבר על ידי היכרות טובה יותר עם תת המודע.

כאשר אדם צריך לקום מוקדם בבוקר, זמן היקיצה נשמר בתת המודע, וכאשר מגיע הזמן האדם מתעורר בדיוק בזמן הנכון. המוח המודע ישן בבירור אך תת המודע נמצא בעבודה. הקשר המדויק בין המודע ותת המודע עדיין לא ברור ועדיין נותרה עבודה עצומה בנושא החשוב והמעניין הזה.

ברמה המודעת לנפש יש תחושה של אגו. התודעה פועלת גם במישור גבוה יותר. תודעת על היא מצב שבו תחושת האגואיזם נעדרת לחלוטין והיא עוברת למצב של סמאדהי. מישור תודעת העל של הנפש הוא הנפש במצבה הטהור. במובן מסוים זה זהה לאטמן. סרי רמאקרישנה אמר, 'זה שהוא מוח טהור, הוא גם בודהי טהור (אינטליגנציה) ששוב הוא אטמאן (רוח) טהור.' תת מודע, לא מודע ומודע ניתנים לשליטה באמצעות יוגה או מדיטציה.

הטכניקות המקדימות של יוגה כמו יאמה, ניאמה ופרנאיאם יכולות ליצור רמה גבוהה יותר של תודעה על ידי הסרת טומאה וחיזוק אחד חסר טעם. תרגילים יוגיים לא רק משחררים כמות גדולה של אנרגיה קשורה אלא מובילים לרגיעה רגשית ומנטלית. זה נותן לנו שליטה טובה יותר בגוף ובנפש שלנו. כל תנועה ואובייקט של יוגה הם טבעיים לחלוטין, מיועדים אך ורק לפיתוח הפוטנציאל האנושי. זה מביא משמעת ושולט בנפש ובגוף לקראת בריאות ואושר. אם הנפש טמאה, ודאו שמעשיו של האדם יהיו טמאים וייסורים יהיו שם. לכן ישנה חשיבות גדולה ביותר שהנפש והגוף יישארו טהורים.

באמצעות מדיטציה המרכזים הנפשיים או הצ'אקרות נפתחים. צ'אקרת מולאדהאר היא מקום מושבו של הלא מודע, וצ'אקרת הסוואדהיסטנה היא מקום מושבו של תת המודע. במדיטציה כל הקארמות והחוויה מהעבר הללו הופכות לנגישות. התרגול המתמשך של המנטרה מטהר וממיס את הקארמה. ניתן להגיע לתודעת העל על ידי אנשים ששלטו במוחם בשלוש הרמות האחרות.Source by Vinayak B Bhatt