הריקוד של מאטיס

הריקוד של מאטיס

פברואר 16, 2022 0 By admin

הריקוד והריקוד הראשון של מאטיס הם שני ציורים חשובים מהקריירה של האמן המודרניסטי הצרפתי המפורסם הזה, שזכור בעיקר בזכות הצבעים העזים ששימשו ברבים מציוריו. שתי היצירות דומות מאוד כאשר Dance I הוא ציור הכנה לגרסה השנייה שהגיעה אחריה רק ​​שנה לאחר מכן בשנת 1910. שתיהן מתארות דמויות רוקדות בחברות מרוממת שהייתה נושא מאוד יוצא דופן עבור כל אמן בתקופה זו. רבים השוו אותו לציור קלאסי של בלייק מלמעלה ממאה שנה קודם לכן, אך לא ידוע אם זה השפיע על ציוריו של מאטיס עצמו.

שתי הגרסאות משתנות רק בכמות הפרטים שבה משתמש האמן על כל אחד מהרקדנים, ובנוסף בגוון ורוויה של הצבעים שבחר מאטיס. ציור ההכנה השתמש בגוונים עדינים יותר, אך עדיין נתן גימור שהוא מרוצה ממנו, וזו הסיבה שהיצירה האחרונה הייתה כל כך דומה כיוון שהוא לא ראה הרבה דרכים לשיפור, רק התרכז בהוספת צבעים חיים יותר על שני הרקדנים וגם על הנייטרלי. הרקע מאחוריהם. מאטיס השתמש בציורים כמו מחול כדי לבנות מוניטין של אמן שהוא בין האמן החדשני המיומן ביותר שהגיע מצרפת בתקופה שבה היא הייתה המדינה המשפיעה ביותר עם אירופה על כל תנועות האמנות העכשווית. מאטיס תמיד ייזכר בצורה הטובה ביותר בזכות בחירות צבע נועזות שתמיד עבדו כמו גם הרצון לפתח רעיונות אמנות והלאה במקום להישאר עם הסטטוס קוו.

מלבד סדרת הריקוד שלו, הציורים המפורסמים של אנרי מאטיס כללו את האישה קוראת, לה מור רוז, נוטרדאם, une fin d'après-midi, Interior A Nice, Odalisque with Raised Arms, Odalisque Yellow, The Plum Blossoms ו-Chapelle du Saint-Marie. דו רוזייר. מאטיס הוא אמן פופולרי מאוד בקרב ציבור האמנות המיינסטרים בימינו והציורים שלו נפוצים במיוחד כהדפסי אמנות רפרודוקציות, קנבסים מתוחים, פוסטרים ובמקרים מסוימים, ציורי שמן בעבודת יד.

לסיכום, אנו יכולים להיות בטוחים שסדרת ציורי הדאנס מאת מאטיס היו בין מכלול היצירות המקוריות והבלתי נשכחות ביותר שלו והופיעו בולט בסיפור הקריירה שלו שזכה לחשיפה רבה בשנים האחרונות למרות שהאמן נאבק על תשומת לב וקבלה אקדמית במהלך עבודתו. חיים משלו שהתאפיין במאבקים האופייניים שכל כך הרבה אמנים מוכשרים נאלצו לסבול עקב חדשנות עבודתם או קשיים אפילו לגרום ליצירתם לראות על ידי אקדמאים מובילים.Source by Tom Gurney