הפרעה אובססיבית קומפולסיבית ואסטרולוגיה

הפרעה אובססיבית קומפולסיבית ואסטרולוגיה

מרץ 6, 2022 0 By admin

OCD (הפרעה אובססיבית קומפולסיבית) היא הפרעת חרדה. הוא מאופיין במחשבות אובססיביות חודרניות או פעולות כפייתיות חוזרות ונשנות. אובססיות הן רעיונות, דימויים ודחפים שעוברים במוחו של האדם שוב ושוב. לאנשים הסובלים מ-OCD יש לעתים קרובות סוגים אחרים של חרדה, כמו פוביות או התקפי פאניקה, עלולים גם לסבול מדיכאון, הפרעת קשב וריכוז (ADHD), הפרעת אכילה או הפרעת למידה כגון דיסלקציה.

תפיסת אסטרולוג רפואי:

יום הולדת: 18-06-1985, TOB: 06.41 PM IST, LAT 16N34 LONG 82E01

היליד סובל מהפרעת עצבים, OCD ודיכאון יחד עם מתח חמור ובעיות כמו צמרמורת בגוף, זכירת נשימתו שלו, איבוד ריכוז כל כך מהר פעמים רבות, מרגיש בדידות, פגוע נפשית ופיתח גישה שלילית מוחלטת לחיים ואובדן. העבודה שלו בגלל מצב נפשי חריג וללא ריכוז.

טלה הוא המזל הראשון של גלגל המזלות והוא ראשי ומוח. מאדים, אדון הטלה שולט בראש ובכל המחלות הקשורות לראש ולמוח. השמש שולטת בנוזל החיוני בגוף. יש לקחת בחשבון גם את העלייה. אז ייסורי טלה ועולה ואל אדוניהם וכוכבי הלכת שמש, מאדים במפת לידה אסטרולוגית יגרום למחלה של המוח.

הבית החמישי מעלה במפת אסטרולוגיה שולט על החוכמה או האינטליגנציה. ייסורים לבית 5 ולירח או מרקורי יגרמו גם הם למחלות נפש. הירח שולט באינטלקט התודעה וייסורים לירח יגרום להתרגשות נפשית או דיכאון. מרקורי שולט בכל מערכת העצבים והאינטליגנציה וכל פגיעה במרקורי תגרום לחוסר איזון נפשי. שבתאי או ראהו פוגעים בירח או במרקורי; היליד עלול להגיע לדיכאון נפשי. מזל תאומים הוא סימן ההיגיון וסרטן הוא סימן של רגשות וייסורים קשים לסימנים אלו יגרמו גם להפרעה נפשית.

עבור עולה במזל קשת, מאדים והשמש הם תועלת. נוגה, שבתאי ומרקורי הם רעים וצדק והירח נייטרליים במפת אסטרולוגיה. כאן טלה הוא הבית החמישי ואדונו מאדים ממוקם בבית 7 בתאומים וממוקם בכוכב Arudra שנשלט על ידי ראהו. טלה סובל גם מהמיקום של ונוס ורהו. ונוס ורהו ממוקמים בכוכב Bharani בהיבטים של כוכבי המזל שבתאי וקטו ממאזניים. וכך ירח סובל קשות. ארבעה כוכבי לכת שמש, ירח, מאדים וכוכב חמה ממוקמים במזל מזל תאומים וסובלים מפגיעה קשה יוצרים הפרעות נפשיות. מאדים ומרקורי ממוקמים בכוכב Arudra הנשלט על ידי ראהו. שמש וירח ממוקמים בכוכב מרגאסירה הנשלט על ידי מאדים.

מרקורי שולט במערכת העצבים ושבתאי שולט בלחץ הרוחות במערכת העצבים. בית 3 מ-Zodiac הוא מזל תאומים ושולט על עצבים. צירוף או כאב של שמש וירח בהורוסקופ גורם למחלת נפש. מרקורי והירח הפגועים במזל תאומים, בית 3 מגלגל המזלות, במפת לידה אסטרולוגית גורמים למחלות נפש. בית 6, בית המחלה הוא מזל שור ושליטו נוגה סובל כאן קשות. שבתאי וקטו ממוקמים במאזניים ורהו ממוקם בכוכב בהאראני. אדון ה-6, ונוס ממוקם במזל התשוש שלה בתולה וחלש. הבית השישי מובן על ידי האדון העולה יופיטר.

שיבוץ רהו בבית ה'[trine] בהיבט של שבתאי יוצרים בעיות נפשיות. האדון העולה יופיטר חלש על ידי מיקומו במזל גדי ולוקה בשבתאי. שבתאי וקטו ממוקמים בכוכב Visakha הנשלט על ידי צדק. בתרשים Navamsa [D9] הירח לוקה ב-Rahu ו-Sun ומרקורי לוקה בשבתאי ונוגה התשושה. בדרקאנה [D3] תרשים ירח ממוקם במזל תאומים ומושפע משבתאי, שמש וקטו. גם מרקורי לוקה כאן קשות.

בששתמסה [D6] בתרשים, הירח מושפע מהשמש, נוגה ומרקורי. גם מרקורי סובל כאן משבתאי ומאדים. הבית החמישי של טבלת D6 הוא מזל בתולה ונגוע בשבתאי ושמש ב-D6 לוקה ב-Rahu ו- Ketu המעידים על בעיות נפשיות. צירוף שמש וירח במזל טלה ב-D6 הוא אינדיקציה ברורה לצרות נפשיות. ירח חלש בבית ה-12 של תרשים D6 מצביע על קשיים נפשיים. מרקורי לוקה בבית 3 וירח ממוקם בבית 12 ב D6 מעיד על מחלת נפש.

הקשר בין ירח למרקורי אינו חיובי במפת אסטרולוגיה וליליד תהיה תחושת אשמה, חוסר ביטחון וחשדנות. ייסורים לירח ישפיעו על המוח ויסבלו לפי הדמיון שלו. כל המצוקות הללו למשמעויות במפת הלידה האסטרולוגית ובמפות החטיבות אחראיות להפרעה עצבית ודיכאון נפשי.

תנוחות מסוימות של יוגה מועילות לטיפול בדיכאון. תנוחת היוגה Simhasana (תנוחת אריה) מגבירה את זוהר הפנים על ידי מתן יותר חמצן לשרירי הפנים. מטסיאסנה (תנוחת דג) היא יציבה המסייעת גם במתן הקלה ממתחים ומרגיעה את הנפש והגוף.

טיפול Rasayana, עיסוי ראש (כמו sirovasti, thalam), מדיטציה מעורבים בטיפולי ריפוי דיכאון איורוודי. לבישת שלשה Mukhi Rudraksha יעזור לקבל ביטחון ואנרגיה להתמודד עם כל מצב. זה מאוד שימושי עבור אלה הסובלים מדיכאון, חרדה, ומתחמי אשמה.Source by Pradeep Muthukulam