האסטרולוגיה של "היום בו המוזיקה מתה"

האסטרולוגיה של "היום בו המוזיקה מתה"

ינואר 22, 2022 0 By admin

בבוקר ה-3 בפברואר 1959, אמריקה התעוררה לחדשות הנוראיות ששלושה מהמבצעים האהובים ביותר שלה, באדי הולי, ג'יי.פי "הבופר הגדול" ריצ'רדסון וריצ'י ולנס, יחד עם הטייס, רוג'ר פיטרסון, נספו במטוס לְהִתְרַסֵק.

שניים מהמוזיקאים האלה, JP "The Big Bopper" ריצ'רדסון וריצ'י ואלנס "זכו" במושבים שלהם ומעולם לא נועדו להיות במטוס הזה. למוזיקאים שוויתרו על כסאותיהם, טומי אולסופ וויילון ג'נינגס ("צרצרים" של באדי הולי), היו בריחה מאושרת. עם ונוס מול פלוטו בטבלת ההתרסקות, קורבנות ההתרסקות הותירו מאחוריהם בעיקר יקיריהם: פיטרסון היה נשוי טרי, ולנס, הקורבן הצעיר ביותר, הייתה מתוקה בשם דונה וה-Big Bopper השאיר אחריו את אשתו ההריונית ואת ילדו הצעיר. . הולי גם השאירה אחריה אישה הרה שהפילה לאחר מכן בגלל ההלם ששמעה על מותו באמצעות הודעת רדיו. ובכל זאת, מתוך הטרגדיה הנוראה הזו, שליח עיתונים צעיר, דון מקלין, היה מנציח את "היום שהמוזיקה מתה" בשירו הקלאסי, "אמריקן פאי".

כפי שכולנו יודעים "הגורל" שיחק יד אכזרית באותו לילה: הקריירה של שלושה מוזיקאים אהובים וטייס הגיעה לקיצה טראגי. האם הכל היה אמור להיות? כולנו נשארים מרים ידיים למעלה ושואלים "מה אם?" אולי תחשוב "אם רק הטייס היה מנוסה יותר" או "אם רק לא ירד שלג באותו לילה" או "אם רק המטבע נחת עם הזנב כלפי מעלה" אז עדיין היה לנו באדי הולי, הבופר הגדול וריצ'י ולנס מסביב. הבעיה עם הגורל היא שלנסות להבין איך זה עובד זה כמו לנסות לתפוס דג קטן בידיים חשופות. אתה עוקב אחריו במשך שעות, חושב שאתה תופס אותו מבלי משים ואז בדיוק כשאתה הולך להרוג, הוא שוחה משם כל כך מהר שאתה לא נשאר בספק שהוא ידע שאתה שם כל הזמן. אסטרולוגיה מציעה פתרון הרבה יותר טוב.

מה אתה יכול לומר כאשר בהתרסקות המטוס יש מאדים בצמוד לעין השלישית המרושעת של ראשה הכרות של מדוזה? זה הוגן לומר שהצירוף הזה קורה כל שנתיים אבל האירוע הזה, התרסקות המטוס הזה שהטמיע את עצמו עמוק בנפש האמריקאית, הוא לא סתם אירוע אקראי. תוסיפו לזה שחוקר מקרי המוות קבע שהסיבת לכל ארבעת מקרי המוות היא "טראומה גסה למוח" ויש סיפור. עם השמש שלו במעלה קשת אחת, לאלסופ הייתה התנגדות קרובה אך ללא סיגר. לג'נינגס היה גם אופוזיציה כמעט עם מרקורי שלו ב-2 מעלות קשת. לאחד הזמרים שיחליפו את ההרוגים בהתרסקות, בובי וי, היה גם כמעט החטאה עם המרקורי שלו ב-0 מעלות תאומים. עם זאת, ולנס היה אורנוס יחד עם אלגול בתוך מעלה אחת והטייס, רוג'ר פיטרסון, העמיד את מאדים באופוזיציה מה שמעמיק את המשמעות. לא להולי ולא ל-Big Bopper לא היו קשרים עם אלגול, אבל אולי עצם היותה במטוס שהטיס פיטרסון ובהשתתפות ולנס הספיקו! לדימוצ'י לא היו קשרים עם אלגול אבל תפקידו בטרגדיה לא ברור במקצת.

כאשר "אמריקן פאי" הוקלט על ידי מקלאנון ב-26 במאי 1971, שבתאי היה גם יחד עם מאדים/אלגול של התרסקות המטוס, אולי מסמל את הזיכרון הקבוע של הטרגדיה דרך השיר.

למרות שנויה במחלוקת, דיון דימוצ'י מתעקש שהוצע לו מושב במטוס הזה. הגרסה שלו לאירוע היא שהולי הזמינה כרטיסי טיסה לראשי הסיור. או, במילים אחרות, לעצמו ולבאדי.

עם זאת, כשגילה שכרטיסי הטיסה עולים 36 דולר, דימוצ'י דחה את ההצעה כי הוא גדל והקשיב להוריו המתקוטטים על שכר הדירה שלהם שהגיע ל-36 דולר בדיוק – הוא הרגיש שזה פינוק שהוא לא יכול להרשות לעצמו. נטלי, לדימוצ'י היה מון בצמוד לשבתאי, כך שבעיות של עושר (או חוסר בו) אולי הצילו את חייו. ה-Big Bopper "זכה" במושב של דימוצ'י בהטלת מטבע.

בימים שקדמו להתרסקות המטוס, נסעו המוזיקאים בסיבוב הופעות "מסיבת ריקודים בחורף" שהחל ב-23 בינואר והיה אמור להסתיים ב-15 בפברואר 1959. הרעיון היה שהנגנים שהתאספו ינגנו קונצרט כל לילה בעיר אחרת. למרות שזה אולי נשמע מרגש על הנייר, המוזיקאים הבינו מהר מאוד שהמציאות סביב סיבוב הופעות כזה שונה מאוד: הסיור היה מפרך. בתור התחלה, הם היו נוסעים בין המקומות באוטובוס ישן שחצה את אמצע המערב בצורה אקראית לחלוטין. רק לאחר שהוזמן הסיור, הבינו המוזיקאים שהמרחק העצום בין המקומות פירושו שהם יבלו הרבה זמן באוטובוס הזה. כשהטמפרטורה הגיעה ל-32 מעלות צלזיוס, גם הנגנים הבינו שהאוטובוס שלהם לא מצויד מאוד למטרה שלו – הוא התקלקל כמה פעמים ולא השאיר להם מה לעשות באמצע שום מקום, לעתים קרובות באמצע הלילה. , בשלג עמוק. ואז דוד האוטובוס התקלקל לחלוטין. היה כל כך קר באוטובוס הזה שעד השבוע השני של סיבוב ההופעות, קרל באנץ', מתופף הסיבוב, נאלץ להתאשפז בבית חולים בגלל עקיצת כפור חמורה ברגליו. (בהיעדרו, הולי, ואלנס ודימוצ'י התופפו בתורו.) כמה מחברי סיבוב ההופעות פיתחו גם הצטננות משתוללת, כולל The Big Bopper ו-Valens. מי יכול להאשים את כל מי שחולה בכך שהחליף את המושבים הקפואים שלו באוטובוס רעוע בנסיעה של 380 מייל (610 ק"מ) לנסיעה קצרה בהרבה במטוס חם עם יתרון נוסף של לילה במלון?

עם דיווחים שונים והבעיה הנוספת של היסטוריה להטעים את המוח האנושי, קשה לברר מי הטיל מטבעות. לאחר שבדק את כל הגרסה הסותרת של האירועים, המחבר חושב שהיו שתי הטלות מטבע: האחת בין The Big Bopper ו-Waylon Jennings והשנייה בין טומי אולסופ וריצ'י ואלנס.

עם צאצא שלו בדגים, ג'נינגס אולי היה מגע רך לסבל. עם או בלי הטלת מטבע, הוא ריחם על The Big Bopper ואיבד את מושבו במטוס. ה-Big Bopper, עם צירוף הירח/ונוס שלו משולש מאדים וצירוף צדק-פלוטו שלו כקודקוד של ריבוע T בין השמש שלו לאורנוס היה אישיות גדולה. אנו עשויים אפילו לשער שהוא נטה לפעול באופן כפייתי ואהב לקחת סיכונים.

מעניין לציין שה-MC של התרסקות המטוס מתנגד ל-MC של The Big Bopper, באיזשהו אופן מקשר בין "כיוון החיים" של שני האירועים. זה לא אומר הרבה עד שחושבים שבנו שטרם נולד של ה-Big Bopper גדל להיות אדם שנעשה סקרן לגבי שמועות סביב מות אביו. גופתו של הביג בופר נמצאה במרחק מה מאתר ההתרסקות. מכיוון שגם האקדח של הולי נמצא ליד אתר ההתרסקות, האם ייתכן שה-Big Bopper נורה תחילה ולאחר מכן התנודד מתוך ההתרסקות רק כדי לקפוא למוות בשלג?

כדי לענות על השאלה, גופתו של ה-Big Bopper הוצאה מהקבר בשנת 2007 בדיוק כשצירוף נפטון-מרקורי עבר מעל הכירון של טבלת ההתרסקות וגם ה-MC וה-Transit Chiron של The Big Bopper עבר מעל השמש של טבלת ההתרסקות. זה היה הזמן לתשובה לשאלה ה"אולטימטיבית": האם זו התרסקות מטוס ארצית או תעלומת רצח יותר? בופר הגדול הקטן התאכזב לגלות שאביו מת מפציעות עקב התרסקות מטוס במהירות גבוהה. למרות זאת, לא יתכן שיהיו יותר מדי אנשים שפוגשים את אבותיהם בפעם הראשונה כמעט חמישים שנה לאחר מותם.

הולי התעצבנה על כך שג'נינגס ויתר על מושבו במטוס לאחר שעבר כל כך הרבה בעיות להזמין אותו. הערת זריקה של ג'נינגס להולי הייתה האחרונה שהם אמרו זה לזה.

"טוב, אני מקווה שהאוטובוס הישן שלך יקפא," אמרה הולי לג'נינגס.

"אני מקווה שהמטוס הישן שלך יתרסק," הוא השיב.

בליל ההתרסקות, מרקורי של ג'נינגס התנגד למעבר צדק. הוא אף פעם לא סלח לעצמו על ההערה המטומטמת וחסרת האחריות שלו.

לעומת זאת, ולנס היה מבועת מלטוס. ב-31 בינואר 1957, בזמן ואלנס השתתף בהלוויה של סבו, שני מטוסי סילון התנגשו מעל בית הספר שלו, הרגו שלושה מחבריו לכיתה ופצעו למעלה משבעים.

באותו לילה גורלי ב-2 בפברואר 1959, בעידוד ההנהלה שלו (שחששה וואלנס יהיה חולה מכדי להופיע אם יחזיק מעמד עוד לילה באוטובוס), הוא שאל באי רצון את אלסופ אם יטיל מטבע. הכירון של Allsup היה ביחד עם שבתאי של ולנס. למרות שגם לו הייתה בריחה צרה, כמו ג'נינגס, אולסופ מעולם לא הצליח להתגבר על הזכייה בהטלת המטבע.

לרוע מזלו של רוג'ר פיטרסון, תפקידו כטייס המטוס שהרג את The Music פירושו שגורלו כרוך בגורלה של ארה"ב. חקירה העלתה כי המטוס התרסק עקב טעות טייס. עם זאת, בגיל 21, פיטרסון היה חסר ניסיון ולא כשיר להטיס מטוס באמצעות מכשיר בלבד. הוא גם נודע לפאניקה כאשר התפיסות החזותיות שלו היו מופרעות, מה שהפך אותו לבחירה גרועה ביותר לטיסה בסופת שלגים. בנוסף למגעי אלגול שהוזכרו לעיל, צדק שלו היה בצמוד לפלוטו של מפת סיבלי.

כמובן שאנחנו לא יכולים להאשים את דון מקלין בטרגדיה עצמה אבל אנחנו יכולים להאשים אותו שהנציח אותה באמצעות שיר. מקלין היה שליח עיתונים בן 14 שהיה לו משימה מפוקפקת למסור את החדשות על התרסקות המטוס. ה-MC של התרסקות המטוס הוא יחד עם ירח מקלין עם כירון באופוזיציה. "אמריקן פאי" הוקלט ב-26 במאי 1971 כשאורנוס עבר את השמש והכירון של מקלין. אז הנה יש לנו בחור צעיר שחי מחדש טרגדיית ילדות באמצעות שיר. זהו נאמבר קטן וקליט שהוכרז כקלאסיקה אמריקאית, ללא ספק בסיוע שמאדים של מקלין מודגש על ידי תרשים השמש של סיבלי.

השמש של מקלין מתנגדת לחיבור יופיטר-נפטון של הקלטת השיר. "אמריקן פאי" עמוס ברפרנסים תרבותיים סתמיים שהיו מקור להשערות מאז שהשיר יצא לאור.

"אבל מה משמעות המילים?" שאל מקלינווס.

"זה אומר שלעולם לא אצטרך לעבוד שוב," ענה מקלין.

למרות שהוא תמיד התחמק ממשמעות המילים, הוא אישר שהוא חילץ את צערו הממושך על מותו של האליל שלו באדי הולי במהלך הזיכרון ליום השנה החמישים לתאונה שהתרחשה כאשר נפטון וכירון התנגדו לירח הולדתו. אז מי יעז להתעסק ביצירת מופת של אדם שכולל כל כך את צער האומה?

אנחנו לא יכולים להאשים את מדונה בטרגדיה של התרסקות המטוס – אבל עם האופן שבו היא הושמצה על ידי הציבור על התעסקות עם קלאסיקה, אפשר לסלוח על כך שחושבים כך. למרות שכמה אנשים מאשימים אותה בטרגדיה שלאחר מכן של גרסת הכיסוי שלה ל"אמריקן פאי", גרסת הכיסוי שוחררה רק לפני חזרתו של שבתאי המקורי.

הגרסה של מדונה הייתה קצרה יותר מהגרסה של מקלין, כפי שהוכח על ידי שבתאי של ההקלטה השנייה יחד עם מרקורי של הראשון. הביצוע שלה נדחה כ"מוך תת-קריוקי" על ידי מבקרים שהוסיפו שהם אסירי תודה שהיא לא טרחה להקליט את כל העניין.

גרוע מהשיר (לפי המבקרים) היה הסרטון שלאחר מכן שהציג מגוון רחב של אמריקאים, כולל זוג לסביות מתנשקים. "אלוהים אדירים, מה האישה הזו עושה לשיר שלנו?" הייתה הזעקה הקולקטיבית כשהמעבר מאדים עבר על הכירון של השיר המקורי. זה היה קצת יותר מדי עבור כל מי שלא היה מודע לוונוס היה בצמוד אורנוס ביום יציאת השיר, שבתורו היה בצמוד לצומת הצפוני של המקור. עם זאת, מקלין כינה את הגרסה של מדונה "מתנה מאלה". עם השמש והירח שלהם ביחד, אולי הם היו מרותקים זה לזה. או שיכול להיות שהעלייה של מדונה בצמוד לונוס שלו שימחה אותו במיוחד.

לפי סימן הכוכבים, באדי הולי היה בתולה, סימן הידוע באהבתו לניקיון. ביום האחרון לחייו, הוא היה נסער בגלל שהמכבסה בלייק איווה הייתה סגורה ולא נותרו לו גרביים נקיות. אם הבגדים המלוכלכים שלו לא היו מפריעים לו, לעולם לא הייתה תאונת מטוס ואולי עדיין תהיה לנו שלישייה גריאטרית שורפת את גלי האתר. או שלא. אולי מורשתם הועצמה על ידי מטרותיהם הטרגיות. להולי היה גם השמש שלו עם נפטון אז אולי מותו היה הקרבה הכרחית בעולם הרוקנ'רול.

כך או כך, אי אפשר שלא לתהות מה יכול היה להיות אילו באדי הולי רק היה מקבל שהוא נאלץ ללבוש גרביים מלוכלכים.Source by Alex Trenoweth