במה שונים הורוסקופים סיניים מהורוסקופים וודיים?

במה שונים הורוסקופים סיניים מהורוסקופים וודיים?

פברואר 4, 2022 0 By admin

המונח וודית נגזר מהוודות. ההורוסקופיה הוודית ידועה יותר גם בשם jyotish, כלומר 'מדע האור'. הוודות עטפו מזמורים מושרים בשבחם של האדונים. הוודות הן גם מעצמה של ידע וחוכמה. הוודות עקבו אחר תרבות מסוימת שנודעה אז בשם 'בהרט', כיום הודו. ההורוסקופים הוודיים, לפיכך, עוסקים בידע, אמת, אמת מוחלטת ומדע הקיום. הוודות מכילות גם ידע מדע אסטרונומי והן בנות יותר מ-5,000 שנה. החלק הטוב ביותר בוודות ובהורוסקופיה הוודית הוא הדרך בה הצליחה לשמר את המורשת העתיקה והידע העשיר של האומה. זה גם מדבר רבות על הפלישות הרבות לארצנו. בקצרה, ניתן לומר שההורוסקופים הוודיים הם בעצם מדע הפורושה, מדע הרוח, מדע הקארמה והאופן שבו הוא משפיע על החומר. כשמדברים על העניין, הכוונה היא לדברים הבאים: אדמה, מים, אש, אוויר וחלל. ארבעת היסודות הראשוניים הם השולטים בחיי היומיום שלנו, אבל החמישי הוא בעצם מעבר לידע של אדם פשוט. מלבד המרכיבים שהוזכרו לעיל, יש גם את המושג של שלושת ה'גונאות' המונח גונה פירושו 'משהו מחייב'. שלושת הגונאות המוזכרות בהורוסקופים הוודיים מפורטים להלן:

1) Sattwa: מונח זה מסמל ידע, שלום והרמוניה. המטרה העיקרית של Sattwa היא לקשור אותנו לתענוגות העולם הנודעים, שבמידה מסוימת גם פועלים כמחסום בסלילת הדרך לאמנציפציה. לפעמים, סאטווה מתבטאת גם כנשמה.

2) ראג'ס- המונח ראג'ס מתייחס להנאה, פעילויות ומוטיבציה. רג'אס עוזר לקשור את המוטיבציה של הפרט יחד עם הרצון על מנת להפיק הנאה. זה מתבטא גם כרגשות ונפש.

3) טמס – מכונה בורות, אינרציה, יציבות והיקשרות. טמאס מתבטא בצורה הטובה ביותר על ידי גוף אנושי (פיזית). בגונה זו, הנטיות שלנו קשורות באינרציה שלנו להיצמד לצורה ולמצב.

לפיכך, ההורוסקופיה הוודית מבוססת בדרך כלל על הטקסים והמדע שהוזכרו לעיל. רק לאחר שזכרו אותם, האסטרולוגים קופצים למסקנה לגבי גורלו של אדם.

מצד שני, שיטת ההורוסקופיה הסינית שונה מזו הוודית בצורה שונה.

בדיוק כמו ההורוסקופים הוודיים. ההורוסקופ הסיני מורכב מחמישה אלמנטים שונים: עץ, מים, מתכת, אש ואדמה. ללוח השנה הירחי בהורוסקופיה הסינית יש מחזור של שישים שנה. גורלו של אדם, בהורוסקופיה הסינית תלוי באיזו שנת ירח במחזור 60 השנים נולד האדם. ההנחה היא גם שחמשת היסודות שהוזכרו לעיל יוצרים את כל החומר בשילוב עם שנים עשר סימני החיות, כלומר נמר, ארנב, דרקון, נחש, סוס, קוף, כבש, חזיר, כלב, שור, תרנגול וסוס. שיטת ההורוסקופיה הסינית לעולם אינה מבוססת על דוגמות או היא קטלנית עבור אדם. אדם לעולם לא ירגיש נשלט או שבוי על ידי החולשות שלו. במקום זאת, הוא/היא יונעו לחקור את המשאבים הזמינים בצורה הדמיונית והאפשרית ביותר. במקום לעצור מישהו, ההורוסקופים הסיניים יניעו אדם לבנות דרכים חדשות; במקרה שההווה שלו/ה אינו מסוגל לעמוד בדרישות העתידיות שלו. שמירה על נורמות כאלה יעזור אוטומטית לאדם בפתרון הבעיות הגרועות ביותר ולהתגבר גם על הבלתי עביר. כך ההורוסקופ הסיני מכין מישהו לגרוע מכל כדי שהוא/היא יוכל להשיג את הטוב ביותר.

ככה; מערכת ההורוסקופיה הסינית שונה מהמערכת העתיקה ומהמערכת התרבותית של הורוסקופ הוודי. זה סימן טוב שאנשים אימצו את שתי צורות ההורוסקופיה בזרועות פתוחות, ובתקווה, ימשיכו לעשות זאת גם בעתיד הקרוב.Source by Babu Banik