אסטרולוגיה, 27 הנקשטרות (כוכבים) והירח

אסטרולוגיה, 27 הנקשטרות (כוכבים) והירח

ינואר 18, 2022 0 By admin

לאחרונה, ובמיוחד בתקופתו של גנדי כאשר הבריטים שלטו בהודו, התרחשה מעין שטיפת מוח של המוח ההינדי המודרני. זה הוביל לחשיבה השגויה שאיכשהו התרבות הוודית העתיקה והמודרנית, ששורשיה בקוסמולוגיה האוניברסלית ובשמים, הם רק סיפורים ומיתוסים המושפעים מבחינה דתית. אי הבנה וחוסר העניין הנלווה בטבעה האמיתי של הרוח היו התוצאה; במיוחד לאלו המושפעים מהתרבות המערבית. זהו סימפטום להתדרדרות ההדרגתית של קאלי יוגה, כך שזה לא מפתיע. עם זאת, אם נצלול עמוק לתוך תרגולים רוחניים של יוגה, מדיטציה ובאקטי, על ידי שמע מהגורואים הגדולים, המודרניים ושל פעם, נגלה שהמיתוסים כביכול של הודו הם לא רק סיפורים, אלא מבוססים במציאות עצמה.

הידע באסטרולוגיה, נקשטרס והירח הם חלק חשוב בהבנה זו. לא נוכל לאסוף ולספוג מידע כה גבוה רק ממיתוסים וממקורות אינרטיים אחרים. מקור הקוסמוס והישויות שמתכננות, שומרות ושולטות בו הם חיים ונושמים, ניזונים מאמיתותיו. וכך, כאסטרולוגים, אנחנו. כתוצאה מכך, אנו מסוגלים לאסוף ידע חשוב מאוד מהאסטרולוגיה לגבי הרוח שלנו והיא שוהה לאורך זמן. עם ידע זה ואמונה מסוימת במערכת, נוכל להתחיל להבין את המציאות של היקום.

היו מעט מערכות אסטרולוגיות עתיקות, אך חשובות, המשתמשות בירח ובכוכבים כהדרכה. הם לא פותחו רק על ידי ההינדים אלא גם על ידי הבבלים, הפרסים והמצרים. מכיוון שאיש, לפני אלפי שנים, לא החזיק בטכנולוגיה או בטלסקופים לבחון את השמים, תרבויות אלה השתמשו רק בעיניים שלהם ולפעמים באתרי תצפית שנבנו במיוחד, בתוספת כל העקרונות הגיאומטריים הידועים באותה תקופה. המתמטיקאי והאסטרולוג היווני המפורסם, קלאודיוס תלמי (100 לספירה) היה המדען הראשון שהחל ללמוד ברצינות אופטיקה, אך לא היו קיימים טלסקופים עד סביבות שנת 1600.

לפני זמן זה, השמים והכוכבים נצפו בעיקר בלילה. בלילה בהיר, אפשר היה לראות ולהתבונן בכוכבי הלכת ובירח כשהם נראו מתרחקים זה מזה לחלקים שונים בשמים. עם זאת, הכוכבים, כחלק מקבוצות הכוכבים, נשארו קבועים יחסית בחלל. ניתן היה להבחין במשך מאה שנים לפחות שכמה כוכבים אכן משנים מיקומם ביחס לקדנציה של כדור הארץ. ניתן היה לצפות בשמש רק במהלך היום מהזריחה ועד השקיעה על פני האקליפטיקה.

למרות שהשמש היא ללא ספק תאורה חשובה ביותר, שמי הלילה מכילים את רוב הסודות בהתפתחות האסטרולוגיה (והאסטרונומיה), שצוינו על ידי הנקשטרות. המיתולוגיה של הכוכבים מתרבויות רבות הייתה קשורה או נרכשה מקבוצות הכוכבים של גלקסיית שביל החלב שלנו. לא רק שמזלות גלגל המזלות נכפו על קבוצות הכוכבים על ידי היוונים, אלא אלפי שנים רבות לפני כן, לתרבות הוודית של הודו היו גם כוכבי נקשאטרה.

ישנם 27 נקשטרות, ו-9 אדוני גלגל המזלות המובנים כגרהאס. מחוץ לשער, זה נותן לנו שילוב של 243 וריאציות של השפעות. כל אחד מ-9 כוכבי הלכת בתרשים יכול לתפוס עמדת Nakshatra. פעמים רבות גרהא יתחבר עם אחר באותה נקשתרה, כך שהווריאציה הזו מוסיפה לניתוח. עלינו גם להבין את מפת הלידה ולהשתמש בה כמקור ראשוני לפרשנות שלנו. עם זאת, אסטרולוג ששולט ביסודות יכול לחבר את כל חלקי הפאזל יחד וצריך להיות מסוגל לשזור יחד את הסיפור של כל תרשים בנפרד. יחד עם זאת זה לא כל כך קל. ממש כמו רקדן ותיק שמתאמן מדי יום את היסודות כדי להתחמם, עלינו, כאסטרולוגים, להמשיך בלימוד היסודות. בכל מקרה, אסטרולוגים צריכים ללמוד ולחקור ללא הרף. רבים מעקרונות היסוד הללו ניתן למצוא בקורס שלי אסטרולוגיה וודית מערבית, חלק א', כוכבי הלכת כמקור להבנה רוחנית. (חינם ב-You Tube – SirDavesTube/פלייליסטים)

בקורס זה נצא לטיול עמוק בתוך מערכת השמש שלנו כשאנו חוקרים את ההיבטים הפסיכו-רוחניים של האסטרולוגיה יחד עם הצמתים הצפוניים והדרומיים של הירח, (ראהו וקטו). אחר כך אנחנו צוללים עוד יותר לעומק, ועושים את דרכנו אל הגבולות החיצוניים של הגלקסיה שלנו, בתוך קבוצות הכוכבים, לבתי האלים והאלות, שם ה-Grahas, בעצמם, רוכשים את הידע האסטרו-אסטרואי שלהם. זה מאפשר לנו להגיע לשורש ולפתרונות הקיום וכיצד זה משפיע על כל דבר בחיינו וגם על החיים של אלה שאנו חולקים וחלקנו את חיינו איתם.Source by Deva Roberts